VID aiztur kravu pārvadātājus – miljona eiro nemaksātājus
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) šī gada decembrī Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, portālu "Delfi" informēja dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka zemnieku saimniecības, kura darbojās kravu pārvadājumu jomā, pārvaldnieks un grāmatvede laika periodā no 2016. gada līdz 2019. gada janvārim organizēja izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Grāmatvedības dokumentos tika uzrādīti un PVN deklarācijās iekļauti faktiski nenotikuši realizācijas darījumi ar kādu fiktīvu Ungārijas uzņēmumu, piemērojot 0 % PVN likmi, tādējādi valsts budžetam nodarot zaudējumus vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā.

Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu, fiktīvi izveidotais Ungārijas uzņēmums zemnieku saimniecības norēķinu kontā veicis paskaitījumus vairāk nekā 5 miljonu eiro apmērā par faktiski nenotikušiem darījumiem, radot šķietamību, ka tiek veikti norēķini starp darījumos iesaistītām pusēm. Nelikumīgi iegūtie līdzekļi tika izlietoti zemnieku saimniecības darbības nodrošināšanai.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti juridiskajai personai un iesaistītajai personai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Kriminālprocess šī gada decembrī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret divām personām.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

PVN VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form