Zolitūdes traģēdijas daudzmiljonu civillietā paskaidrojumus sniegs 'HND Grupa'
Foto: DELFI

Uzņēmums "HND Grupa" tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas daudzmiljonu civillietā piektdien, 20.martā, sniegs paskaidrojumus, uzzināja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa uz nākamo sēdi plāno iepazīties ar prasītāja pārstāvja zvērināta advokāta Alda Gobzema sagatavotajiem rakstveida paskaidrojumiem. Gobzems norādīja, ka iepriekš izteiktajiem argumentiem pievienotas, piemēram, zinātniskās atsauces.

Tiesas sēdē pirmdien paskaidrojumus turpināja sniegt uzņēmuma "Kubs" pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Junkers. Viņš pauda, ka prasības pieteikums attiecībā uz atbildētāju "Kubs" pilnībā noraidāms.

Atbildot uz prasītāju pārstāvja prasības pieteikumā norādīto, ka uz arhitektu biroju "Kubs" būtu attiecināma arī nepietiekoša būvniecības kontrole un uzraudzība, Junkers atzīmēja, ka pērnā gada 31.oktobra tiesas sēdē prasītāju pārstāvis, sniedzot atbildes uz "Kubs" jautājumiem par augstāk norādīto, nevarēja norādīt precīzas tiesību normas, kuras būtu piemērojamas, tomēr atzīmēja, ka prasītāju pārstāvis paskaidrojis, ka tās sniegšot vēlāk.

Junkers piebilda, ka šādos apstākļos, cik tālu tas būtu attiecināms uz "Kubs", par šo jautājumu nav iespējams sniegt kvalitatīvu pretargumentāciju. Tāpat "Kuba" pārstāvis pauda "Līdz tam, kamēr prasītājs nav iesniedzis pienācīgus pierādījumus, atbildētājam ir tiesības prasību vienkārši noliegt, nepiekrītot tam, ka nav nekādi pierādījumi".

Viņš piebilda, ka, ņemot vērā, ka prasītāju pārstāvis tā arī nav paskaidrojis, kas tieši būvniecības procesā bija jāuzrauga un jākontrolē arhitektiem, kā arī to, ko tieši viņi ir pārkāpuši - ir noraidāmi prasības pieteikumā norādītie pārmetumi attiecībā uz nepietiekošo būvniecības kontroli un uzraudzību.

Rīgas apgabaltiesa lietu ierosinājusi saistībā ar 142,3 miljonu eiro (100 miljonu latu) prasību pret uzņēmumiem "Maxima Latvija", "Re&Re", "Tineo", "Homburg Zolitūde" un Rīgas domi saistībā ar traģēdiju Zolitūdē 2013.gada novembrī, kad, sabrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību veikalā zaudēja 54 cilvēki.

Tiesneses Ilzes Ošiņas tiesvedībā ir triju pieteicēju – Edgara Čerņenoka, Valērijas Valentīnas Mizulas un Oksanas Vilsones – prasība pret uzņēmumiem "Maxima Latvija", būvkompāniju "Re&Re", "Homburg Zolitūde", "Tineo" un Rīgas domi, tajā lūgts atlīdzināt morālo kaitējumu. Atbildētāji prasības pieteikumu neatzīst par pamatotu.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija "Homburg Zolitude", kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam " Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi būvkompānija "Re&Re", bet ēku projektējusi arhitektu firma "Kubs". Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

"Homburg Zolitude" piederēja sabrukušā "Maxima" veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam "Maxima Latvija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Maxima Rīgas apgabaltiesa Zolitūdes traģēdija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form