Zvērinātu advokātu notiesā par gandrīz 9000 eiro piesavināšanos
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa, piedaloties Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokuroram, atzinusi par vainīgu vīrieti par gandrīz 9000 eiro piesavināšanos. Turklāt tiesa pieņēmusi lietā blakus lēmumu par liecinieka iespējamo kriminālatbildību par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu kriminālprocesā, portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis, būdams zvērināts advokāts, 2007. gada aprīlī no cietušās personas pieņēmis atbildīgā glabāšanā naudu 10 000 eiro apmērā, par to sastādot paraksta zīmi. Kad cietusī persona vērsusies pie apsūdzētā ar pieprasījumu atgriezt glabāšanā nodoto naudu pilnā apmērā, apsūdzētais uz cietušās bankas kontu pārskaitīja 1070 eiro.

Pēc atkārtotiem pieprasījumiem atgriezt atlikušo glabāšanā nodoto naudu, apsūdzētais tīši, prettiesiski, mantkārīgu motīvu vadīts, pretēji uzticētajam mērķim, nolēmis viņam glabāšanā nodoto naudu paturēt sev, skaidro prokuratūrā.

Persona atzīta par vainīgu pēc Krimināllikuma 179. panta 3. daļas (redakcijā, kas bija spēkā uz noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdi) par piesavināšanos lielā apmērā un sodīta ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, sodu nosakot nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form