12. klašu skolēni kārtos eksāmenu franču valodā
Foto: DELFI

Piektdien 12. klašu skolēni kārtos valsts pārbaudījumu franču valodā.

Šogad centralizēto eksāmenu norise līdzīgi kā citus gadus ar svešvalodu eksāmeniem sākusies martā. Jau notikuši valsts pārbaudījumi angļu valodā un krievu valodā.

Centralizētais eksāmens latviešu valodā paredzēts 21. maijā, savukārt uz eksāmenu matemātikā tā kārtotāji dosies 24. maijā. Nākamajā nedēļā, 28. maijā, ieplānots eksāmens vēsturē, savukārt 30. maijā - fizikā.

5. jūnijā tiks kārtots eksāmens bioloģijā, savukārt valsts pārbaudījums ķīmijā paredzēts 7. jūnijā.

Vēl jūnija otrajā pusē un jūlija sākumā plānota arī centralizēto eksāmenu kārtošana papildtermiņos.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem arī šogad skolēniem ir iespēja aizstāt svešvalodas centralizēto eksāmenu vispārējās vidējās izglītības programmā ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā. Šogad šo iespēju paredzējuši izmantot 278 skolēni. Visbiežāk tiek aizstāts angļu valodas eksāmens, tam seko vācu valodas eksāmens un neliela daļa aizstāj arī franču valodas centralizēto eksāmenu ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form