16.marts: riski nav lieli, policistu būs nedaudz mazāk
Foto: DELFI

Šogad konfrontāciju un provokāciju riski Leģionāru atceres dienā, 16.martā nav lieli un arī policijas spēki Rīgas centrā būs mazāki nekā citus gadus, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amatā apstiprināts Andrejs Grišins.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grišins pastāstīja, ka šogad, tāpat kā katru gadu, iespējama dažādu viedokļu piekritēju "verbālā konfrontācija", kas, ja nebūtu policijas, varētu pāraugt arī sadursmēs. Tomēr
šogad riski ir zemi, policija sarunās ar pasākumu organizatoriem pārliecinājās, ka abas puse vēlas paust savus uzskatus un neko vairāk, un nebūt nevēlas, lai notiktu sadursmes.

Grišins gan atzina, ka arī šogad, tāpat kā katru gadu lielākos riskus rada atsevišķi indivīdi, kuri vadīti tikai sev zināmu iemeslu dēļ cenšas pārliecināt vienu vai otru pusi par saviem uzskatiem, un dara to agresīvāk.

Tas, ka 16.marts šoreiz iekrīt brīvdienā, neko daudz nemainīs, bet likumsargiem pēc tam nāksies "pārdislocēt resursus', jo policistiem, kas strādājuši sestdien, būs jādod brīvdienas.

Grišins atklāja, ka šogad kārtības nodrošināšanā 16.martā būs iesaistīts liels policistu skaits, taču nedaudz mazāk nekā iepriekšējos gados, taču, ja būs nepieciešams, policija varēs piesaistīt papildspēku. Grišins gan pauda cerību, ka tas nebūs vajadzīgs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome (RD) šogad neierobežoja 16.martā paredzētos pasākumus, jo tiesībsargājošo institūciju sniegtajos slēdzienos par sagaidāmajiem riskiem pausts, ka šajā dienā nebūšot ievērojami draudi sabiedriskajai kārtībai un drošībai.

16.martā
pasākumus pieteikušas četras organizācijas, plānojot kopumā sešus pasākumus.

Kā pirmā savu pieteikumu iesniedza biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa, tai piepulcējās arī biedrība "Paspēlēsimies" un biedrība "Gustava Celmiņa centrs". Taču tagad 16.martā pieteikti vēl trīs pasākumi un visus tos vēlas rīkot apvienība "Pret nacismu".

Apvienība pieteikusi ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, kas ieplānota no pulksten 10:15 līdz pulksten 10:45, sapulci-piketu pret nacisma glorifikāciju, kas ilgs no pulksten 10 līdz pulksten 13 Bastejkalna pusē pie Brīvības pieminekļa un otrreiz ziedus organizācija pie Brīvības pieminekļa vēlas nolikt no pulksten 14:30 līdz pulksten 15:30.

Biedrība "Paspēlēsimies" laikā no pulksten 8 līdz 10 pie Brīvības pieminekļa iecerējusi sapulci jauniešiem, kurā vēstīs par valstij nozīmīgiem datumiem. Plānots, ka sapulcē varētu piedalīties apmēram 20 cilvēki.

Savukārt "Gustava Celmiņa centrs" pie Laimas pulksteņa laikā no pulksten 10 līdz 14 ieplānojis piketu. Tiek lēsts, ka tajā piedalīsies apmēram 50 cilvēki. "Daugavas vanagi Latvijā", līdzīgi kā katru gadu, ieplānojuši dievkalpojuma Doma baznīcā, pēc kura dosies gājienā līdz Brīvības piemineklim, kur plāno organizēti nolikt ziedus. Biedrības organizētais pasākums plānots no pulksten 11 līdz 13, un tajā, pēc organizatoru domām, varētu piedalīties 300 cilvēku.

16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi, jo šajā dienā tiek pieminēti Latvijas leģionāri. Šī iemesla dēļ vairākas antifašistiskās organizācijas uzskata, ka ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa tādējādi ir nacisma slavināšana. 2012.gadā 16.marta pasākumi pagāja ļoti mierīgi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

16. marts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form