Advokāts: pagaidām Vaškevičam apcietinājums nevienā lietā nav piemērots
Foto: LETA

Pagaidām nav neviena lēmuma, ar kuru atstādinātajam Finanšu ministrijas (FM) ierēdnim Vladimiram Vašekvičam būtu piemērots apcietinājums, pastāstīja Vaškeviča advokāts Juris Dzelme.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš ne apstiprināja, ne arī noliedza publiski izskanējušo neoficiālo informāciju par to, ka prokurors ir lūdzis Vaškevičam piemērot apcietinājumu, taču advokāts piebilda, ka "šis jautājums laikam pats par sevi ir beidzies".

Piektdien Rīgas apgabaltiesā aiz slēgtām durvīm notika kārtējā tiesas sēde Vaškeviča kukuļdošanas krimināllietā. Nākamās tiesas sēdes datums patlaban neesot nozīmēts.

Dzelme atzina, ka pārtraukums Vaškeviča kukuļdošanas lietas iztiesāšanā saistīts ar apsūdzētā veselības stāvokli. Uz jautājumu, vai Vaškevičam noteikta kāda veselības stāvokļa ekspertīze, advokāts atturējās atbildēt. Dzelme prognozēja, ka lietas iztiesāšanu varētu atsākt nākamā gada februārī.

Jau ziņots, ka aģentūras LETA rīcībā bija nonākusi neoficiāla informācija, ka prokurors Arvis Miglāns, iespējams, lūdzis Rīgas apgabaltiesu grozīt Vaškevičam piemēroto drošības līdzekli un apcietināt viņu. Ne pats prokurors, ne arī Vaškeviča advokāti šo informāciju nav apstiprinājuši, aizbildinoties ar to, ka nedrīkst izpaust slēgtā tiesas sēdē apspriesto. Pats apsūdzētais pagaidām tiesas sēdēs nepiedalās.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Vaškevičam jaunajā kriminālprocesā par iespējamo kukuļdošanas lietas liecinieku ietekmēšanas plānošanu piemērots aizdomās turētā statuss.

Pēc advokātu iepriekš teiktā, Vaškevičs jau ilgstoši ārstējas Austrijā, tāpēc viņš nevar apmeklēt Rīgas apgabaltiesā notiekošās tiesas sēdes kukuļdošanas krimināllietā.

Kā ziņots, kukuļdošanas lietā Vaškevičs tika apcietināts 2011.gada ziemā, tomēr vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kā skaidroja viena no Vaškeviča advokātēm Jeļena Kvjatkovska, pirms došanās ārstēties uz Austriju Vaškevičs prasījis tiesas atļauju, kas to arī devusi.

Šā gada vasarā KNAB sācis jaunu kriminālprocesu par iespējamu Vaškeviča kukuļdošanas lietas liecinieku ietekmēšanas plānošanu.

Neminot iesaistīto personu vārdus, KNAB šonedēļ izplatīja informāciju, ka sācis kriminālprocess par iespējamu vardarbības piedraudējumu, lai kādā iztiesāšanā esošā krimināllietā tiktu mainītas liecības smaga nozieguma izdarīšanā apsūdzētas personas interesēs.

Esot iegūti pietiekami pierādījumi, lai izmeklējamo rīcību kvalificētu kā Krimināllikuma (KL) 301.panta 2.daļā, KL 300.panta 2.daļā un KL 15.pantā paredzētas darbības jeb kā vardarbības piedraudējumu liecinieka iespaidošanā un mēģinājumu sniegt nepatiesas liecības tiesā, iztiesājot krimināllietu par smagu noziegumu.

Iegūto pierādījumu kopums KNAB izmeklētājam dod pamatu uzskatīt, ka vardarbības draudi ir izteikti kādai personai, lai tā tālāk iespaidotu liecinieku, kuram šo draudu iespaidā un par trīs miljonu eiro atlīdzību būtu jāatsakās no iepriekš sniegtajām liecībām tiesā un to vietā jāsniedz nepatiesas liecības apsūdzētā interesēs, informēja Vitenburgs.

Kā sacīja advokāte Kvjatkovska, informācijas izplatīšana par trīs miljonu eiro piesolīšanu apmaiņā pret nepatiesām liecībām ir kārtējā KNAB sabiedrisko attiecību kampaņa. Pēc Kvjatkovskas domām, kriminālprocesam par iespējamu mēģinājumu ietekmēt liecinieku nav nekādas perspektīvas un līdz tiesai tas nenonāks.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form