Āfrikas cūku mēris šajā nedēļā Latvijā atklāts septiņām mežacūkām
Foto: Shutterstock

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši septiņus jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta divām mežacūkām Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Auces novada Vītiņu pagastā, Brocēnu novada Cieceres un Remtes pagastos, Dobeles novada Penkules pagastā un Tukuma novada Degoles pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 750 ar to slimām mežacūkām 81 novada 240 pagastos un vienā pilsētā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form