Aicina EP deputātu kandidātus dot solījumu aizsargāt dzīvniekus
Foto: DELFI

Nodibinājums "Dzīvnieku drauga fonds" sadarbībā ar starptautisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju "Eurogroup for Animals" aicina deputātu kandidātus no Latvijas dot simbolisku solījumu savā darbībā veicināt dzīvnieku labturību un aizsardzību un ar cieņu izturēties pret dzīvnieku kā jutīgu būtņu interesēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīvnieku draugi uzsver, ka Eiropas pilsoņiem dzīvnieku labklājība šķiet ļoti svarīga – to apliecinot daudzās sabiedriskās iniciatīvas, parakstu vākšanas, kampaņas un citas pilsoniskās aktivitātes. 82% Eiropas pilsoņu uzskata – cilvēcei ir pienākums aizsargāt dzīvnieku tiesības, tostarp Latvijā šādu viedokli 2005.gadā atbalstījuši 85% aptaujāto.

Par šiem jautājumiem ES pilsoņi arī daudzkārt vērsušies Eiropas Parlamentā, un Parlaments līdz šim ir atbalstījis daudzas būtiskas iniciatīvas dzīvnieku apstākļu uzlabošanai.

Ir svarīgi, lai Eiropas Parlaments kā vienīgā tieši ievēlētā Eiropas Savienības institūcija arī turpmāk ņemtu vērā savu vēlētāju izteikto gribu, jo pašlaik ne vienmēr augstākajā ES līmenī ir jūtama politiskā griba atbalstīt ierosinājumus, kas vairo dzīvnieku labklājību. Eiropas Savienībai ir ne tikai jāveicina esošo normatīvo aktu piemērošana dzīvnieku labturības jomā, bet vajadzīgas arī jaunas politikas un likumdošanas iniciatīvas.

Dzīvnieku Drauga fonds cer, ka Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti un viņu partijas būs gatavi dot saviem vēlētājiem – dzīvnieku draugiem - solījumu rūpēties par dzīvnieku labturību, kas ir būtiski ne vien dzīvniekiem, bet arī sabiedrības veselībai un vides aizsardzībai.

Šāda apņemšanās arī būtu pilnīgā saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 13.pantu, kas paredz: "Nosakot un īstenojot Kopienas lauksaimniecības, zivsaimniecības, transporta, iekšējā tirgus un pētniecības un tehnoloģiju attīstības un Kosmosa izpētes politiku, Kopiena un dalībvalstis velta pienācīgu uzmanību dzīvnieku kā jutīgu būtņu labturības prasībām, vienlaikus ievērojot dalībvalstu normatīvos vai administratīvos aktus un paražas, jo īpaši attiecībā uz reliģiskiem rituāliem, kultūras tradīcijām un reģionālās kultūras mantojumu."

Tāpēc "Dzīvnieku Drauga fonds" aicina Eiropas Parlamenta deputātu kandidātus un viņu partijas apņemties:

 atbalstīt vienota Eiropas Savienības dzīvnieku labturības ietvarlikuma izstrādi un pieņemšanu;

 uzlabot lauksaimniecības dzīvnieku labturību, veicinot pāreju no intensīvās lauksaimniecības uz inovatīvām, dzīvnieku labturībai labvēlīgām lauksaimnieciskās ražošanas sistēmām;

 atbalstīt tādas politikas iniciatīvas un tiesību aktus, kuru mērķis ir mazināt dzīvnieku izmantošanu zinātniskos un produktu drošības pārbaudes eksperimentos un veicināt alternatīvu metožu izstrādi un izmantošanu;

 veicināt vienotas Eiropas Savienības kārtības izveidi cilvēku iecienītāko mīļdzīvnieku suņu un kaķu aizsardzībai un klaiņojošo dzīvnieku skaita humānai kontrolei;

 uzlabot savvaļas dzīvnieku aizsardzību, atbalstot ierobežojumus savvaļas dzīvnieku turēšanai nebrīvē, ievešanai un tirdzniecībai Eiropas Savienībā, kā arī veicinot cīņu pret nelegālo savvaļas dzīvnieku tirdzniecību.

Kopš kampaņas sākuma visā Eiropā solījumu parakstījuši jau vairāk nekā 100 EP deputātu kandidāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiroparlamenta vēlēšanas 2014 Eiropas Parlaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form