Aizliegt smēķēt automašīnā mēģinās ar grozījumiem Satiksmes drošības likumā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Smēķēšanas aizliegumu, vadot transporta līdzekli, varētu noteikt Satiksmes drošības likumā.

Otrdien, Saeimas sociālo un darba lietu komisijā izskatot priekšlikumus grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, deputāti secināja, ka priekšlikums par smēķēšanas aizliegumu, vadot transporta līdzekli, tomēr būtu iekļaujams citā likumā.

Raugoties uz to, ka smēķēšana pie stūres rada apdraudējumus satiksmes drošībai, klātesošie izteica priekšlikumu aizliegumu smēķēt, vadot transporta līdzekli, iekļaut Satiksmes drošības likumā, kur jau atrunāts aizliegums, piemēram, lietot telefonu transportlīdzekļa vadīšanas procesā.

Šāds priekšlikums radīja jautājumu par to, vai aizlieguma piemērošana darbosies reālajā dzīvē un vai varēs nodrošināt adekvātus kontroles mehānismus. Deputāti pauda bažas par to, ka policijas pārstāvjiem varētu neizdoties pilnībā kontrolēt šīs normas izpildi, jo patlaban redzams, ka aizliegums lietot telefonu pie stūres netiek pilnībā ievērots.

Deputāts Andris Bērziņš (ZZS) sacīja, ka policija varētu iesēsties mašīnā un veselu dienu izbraukt pa pilsētu, lai secinātu, ka, iespējams, pat katrs otrais vai trešais pārkāpj likumu. Viņš sacīja, ka sodos šāda brauciena laikā varētu ieņemt ļoti lielas summas.

Deputāti piekrita, ka šoferiem pie stūres būtu jānodarbojas tikai ar tām darbībām, kas attiecas uz transporta līdzekļa vadīšanu.

Līdz ar to priekšlikums par smēķēšanas aizliegumu, transporta vadītājiem atrodoties pie stūres, tika izņemts no priekšlikumiem grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.

Saeimas komisija vērsīsies pie Satiksmes ministrijas un Iekšlietu ministrijas, aicinot vērtēt grozījumu iekļaušanu Satiksmes drošības likumā.

Kā ziņots, iepriekš Saeimas Juridiskais birojs norādīja, ka vispārīgs aizliegums smēķēt automašīnu salonos un kabīnēs varētu pārkāpt Satversmē noteiktās tiesības.

Savukārt Veselības ministrijas (VM) pārstāvji Sociālo lietu komisijā norādīja, ka šāds aizliegums ir samērīgs no sabiedrības veselības viedokļa. Ministrija skaidroja, ka cigarešu dūmi automašīnas salonā saglabājas ilgāku laiku, kas savukārt var apdraudēt tos, kas šajā mašīnā uzturas arī tad, kad neviens tajā nesmēķē. Tāpat VM šo aizliegumu pielīdzināja runāšanai pa mobilo tālruni, kas pie automašīnas stūres ir aizliegta.

Source

LETA

Tags

Ceļu satiksme Smēķēšana
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form