Aizsardzības komisija galīgajā lasījumā atbalsta pilsonības atņemšanu kara noziegumu atbalstītājiem
Foto: DELFI

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19. aprīlī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pilsonības likumā, kas paredz, ka Latvijas pilsonību varēs atņemt personām, kas atbalsta kara noziegumus vai citus starptautiski sodāmus noziegumus pret citu demokrātisku valsti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plānots, ka Latvijas pilsonību personai varēs atņemt arī, ja tā sniegusi būtisku finansiālu, materiālu, propagandisku, tehnoloģisku vai cita veida atbalstu valstīm vai personām, kuras ir veikušas darbības, tai skaitā genocīdu, noziegumu pret mieru, noziegumu pret cilvēci, kara noziegumu, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Tāpat to varēs darīt gadījumos, ja persona pati ir piedalījusies iepriekš minēto darbību veikšanā. Paredzēts, ka informāciju par to, ka attiecīgā persona veikusi kādu no minētajām darbībām, sniegs valsts drošības iestādes. Plānots, ka lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neapturēs tā darbību.

Regulējums nepieciešams, lai nodrošinātu, ka Latvijas pilsonība netiek saglabāta personām, kuras veikušas un atbalstījušas darbības, kas nav savietojamas ar Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts vērtībām, neatbilst starptautiski saistošiem līgumiem, ir aizliegtas un nosodāmas, kā arī apdraud Latvijas un arī citu demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, nacionālo drošību, konstitucionālo iekārtu, atzīmēts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Izmaiņas vēl jāskata Saeimā otrajā – galīgajā – lasījumā.

Raidījumā "Spried ar Delfi" tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Konservatīvie) par minētajiem likuma grozījumiem sacīja, ka katrai valstij ir intereses parūpēties, lai nerodas civilizācijai naidīgi spēki. "Mēs atradīsim ceļus, kā neitralizēt valstij nelojālus cilvēkus," teica Bordāns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Spried ar Delfi Jānis Bordāns Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form