Aizsargmaskā un ar rezervistiem ierindā – ārkārtas vēlēšanas Covid-19 ēnā
Foto: Reuters/Scanpix

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus 29. augustā gaidāmajās Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanās, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir sagatavojusi un apstiprinājusi ieteikumus Covid-19 profilaksei vēlēšanu iecirkņos. Portāls "Delfi" skaidro, kādi drošības pasākumi būs jāievēro, dodoties balsot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsegs. Vēlētājiem, kuriem nebūs sava sejas aizsega, iecirknī tiks izsniegta vienreizlietojamā sejas aizsargmaska. Tās lietošana būs obligāta.

Pie ieejas vēlēšanu iecirkņa telpās vēlētājiem redzamā un pieejamā vietā būs izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi un vienreizlietojamie cimdi. Vēlētāji tiks aicināti dezinficēt rokas pirms un pēc iecirkņa apmeklēšanas.

Tāpat vēlētāji aicināti vēlēšanu iecirknī izmantot arī savus rakstāmrīkus, bet, ja vēlētājam šādas iespējas nav, iecirknī tiks nodrošināta katram vēlētājam sava pildspalva.

Iekārtojot vietas vēlētāju reģistrācijai, darbiniekiem iecirkņu telpās būs jānodrošina divu metru distance starp reģistrācijas galdiem un uz grīdas vai citādi jāiezīmē divu metru distance, kas jāievēro vēlētājiem, gaidot rindā uz reģistrāciju.

Iecirkņu darbiniekiem būs jāregulē vēlētāju plūsmu, nepieļaujot drūzmēšanos un nepiederošu personu atrašanos vēlēšanu iecirknī. Tāpat darbiniekiem būs jāseko līdzi, lai vēlētāji, gaidot reģistrāciju, ievērotu divu metru distanci starp sevi un apkārtējiem.

Ja vēlēšanu iecirknī būs ieradušies vairāk vēlētāju, nekā iecirknī iespējams uzņemt, ievērojot divu metru distanci, tad rinda tiks veidota ārpus iecirkņa telpām, pie ēkas, kur izvietots vēlēšanu iecirknis.

Informāciju par drošības pasākumiem, kuri jāievēro, uzturoties iecirknī, tiks izvietota arī pie ieejas ēkā, kur izvietots vēlēšanu iecirknis, un pašā iecirknī.

Arī vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļiem, darbiniekiem un novērotājiem tiks nodrošināta iespēja veikt roku higiēnu, izmantot vienreizlietojamos gumijas cimdus, sejas maksas, plastikāta sejas aizsargmaskas.

Rīgas vēlēšanu komisijai uzdots, veidojot vēlēšanu iecirkņu komisijas, katram iecirknim nodrošināt vismaz trīs rezerves darbiniekus – vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļu pienākumu izpildītājus. Komisijai arī jāsagatavo plāns rezervistu apziņošanai un nekavējošai iesaistīšanai vēlēšanu nodrošināšanā. Šāds plāns nepieciešams gadījumā, ja iepriekšējās balsošanas dienās vai vēlēšanu dienā slimības dēļ vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi vai darbinieki nevar ierasties darba vietā.

Vēstīts, ka RD vēlēšanās, kas notiks 29. augustā.

Tiesības piedalīties RD vēlēšanās būs Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments RD vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa "viens vēlētājs – viena balss" nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Vēlēšanu iecirkņu saraksts atrodams šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020 Koronavīruss Covid-19 Centrālā vēlēšanu komisija Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form