EDSO augstā komisāra Maksa van der Stūla negaidītā ierašanās Latvijā aizvadītajā nedēļā varētu būt saistīta ar Krievijas spiedienu un kārtējiem pārmetumiem Latvijai.

Šādu viedokli pirmdien intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Georgs Andrejevs.

"Es domāju, ka arī šoreiz viņa ierašanās zināmā mērā ir Krievijas spiediena rezultāts. Protams, man nav nekādu pierādījumu, bet, ņemot vērā to aktivitāti, kādu pašlaik ir izvērsusi Krievija visās starptautiskajās institūcijās.. Jādomā ka uz viņu tika izdarīts zināms spiediens ar kaut kādu jaunu sūdzību nastu," paskaidroja vēstnieks.

Viņš arī pauda, ka van der Stūla ierašanās nenozīmē viņa piekrišanu Latvijai izteiktajiem pārmetumiem. Taču augstajam komisāram vieglāk varētu būt ierasties Latvijā, un noraidīt Krievijas sūdzības, iepazīstoties ar situāciju uz vietas, nevis paziņot, ka nesen Latvijā bijis un sūdzības nav patiesas.

Andrejevs arī pauda, ka Stūls pēdējā laikā bijis viens no saprotošākajiem politiķiem attiecībā pret Latviju.

"Daudzi ir vīlušies viņa slēdzienos, bet jāsaka - pēdējā laikā varbūt viņš bija viens no saprotošākajiem, ja mēs ņemam visas šīs pārbaudes," sacīja Andrejevs.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form