Apledojuma dēļ dažviet Latvijā apgrūtināti braukšanas apstākļi
Foto: F64

Svētdienas rītā apledojuma dēļ vietām Vidzemē un Latgalē ir apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, portālu "Delfi" informēja VAS "Latvijas valsts ceļi".

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 50 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Cēsu pagrieziena līdz Raunas pagriezienam;

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Alūksnes, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Madonas, Preiļu, Valkas un Valmieras apkārtnē. Tāpat apledojuši vietējas nozīmes ceļi Latgalē, Vidzemē un Jelgavas apkārtnē.

LVC brīdina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

LVC aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Tags

Alūksne Gulbene Jēkabpils Jelgava Krāslava Madona Rauna Valka Valmiera Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form