Aprīlī darbu sāks Rīgas digitālā aģentūra, kas aizstās Informāciju tehnoloģiju centru
Foto: LETA

No 1. aprīļa darbu sāks Rīgas valstspilsētas pašvaldības aģentūra "Rīgas digitālā aģentūra", tā 3. februārī lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunās aģentūras galvenais mērķis būs atbalstīt un veicināt pašvaldības digitālās transformācijas procesus, nodrošinot inovatīvus, kvalitatīvus un drošus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumus.

Gala lēmums par aģentūras izveidi vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Modernās pašvaldībās tehnoloģijām jākļūst par digitālās transformācijas dzinējspēku, lai pilsēta spētu piedāvāt kvalitatīvus un inovatīvus pakalpojumus saviem iedzīvotājiem. Plānojot šo reformu, Rīga guva pieredzi no Eiropas pilsētām, kas jau tagad ir digitālās izaugsmes līderi, – Helsinkiem, Barselonas un citām. Mūsu mērķis ir izveidot tādu Rīgas digitālo aģentūru, kas varētu vadīt viedo un uz nākotni vērsto risinājumu ieviešanu mūsu pilsētā,” preses paziņojumā citēts Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (AP).

Domē norādīja, ka jaunizveidotā aģentūra rūpēsies par datu pieejamību, drošību un efektīvu izmantošanu pašvaldības darbā un lēmumu pieņemšanā. Tiks ieviestas modernas pārvaldības metodes IKT projektu īstenošanā un veicināta augsti kvalificētu IT speciālistu piesaiste darbam Rīgas pašvaldībā.

Aģentūrai tiks uzticēts attīstīt centralizētu un efektīvu IKT investīciju pārvaldību, kā arī tā strādās pie modernu, ērtu un lietotājiem draudzīgu Rīgas pašvaldības digitālo produktu un pašvaldības pakalpojumu pilnveides, tostarp turpinot e-pakalpojumu ieviešanu. Aģentūras uzdevums būs arī iesaistīties pašvaldību koplietošanas IT risinājumu izstrādē un pilnveidot pašvaldības iepirkumu procesus, lai veicinātu piegādātāju konkurenci. Tāpat jaunās aģentūras pārziņā būs Rīgas pašvaldības darbinieku digitālo prasmju attīstīšana un iestāžu savstarpējās sadarbības uzlabošana.

Rīgas digitālā aģentūra tiek veidota, reorganizējot Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centru (ICT), lai nodrošinātu mūsdienīgu pašvaldības informācijas tehnoloģiju pārvaldību. Aģentūrā darbu turpinās līdzšinējie ICT darbinieki, kuriem tiek nodrošinātas iespējas apgūt jaunas prasmes un stiprināt kompetences.

Uz jaunās aģentūras direktora amatu tiks rīkots atklāts konkurss. Līdz konkursa noslēgumam direktora pienākumus pildīs Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra direktors Āris Dzērvāns.

ICT reorganizācijas rezultātā tiks izveidota arī Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju atbalsta nodaļa, kas no 1. maija turpinās nodrošināt ikdienas tehnisko atbalstu Rīgas domes deputātiem un centrālās administrācijas darbiniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Mārtiņš Staķis Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form