Apstiprināti EP vēlēšanu galīgie rezultāti
Foto: Europa.eu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 30. maijā apstiprināja galīgos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu Latvijā rezultātus un EP ievēlētos deputātus.

EP vēlēšanām Latvijā kopumā tika reģistrēti 14 deputātu kandidātu saraksti, bet 5% no vēlēšanās nodotā balsu kopskaita un deputātu vietas EP ieguva pieci deputātu kandidātu saraksti -  "Vienotība" saņēma 204979 jeb 46,19% balsu un četras vietas, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" ieguva 63229 jeb 14,25% balsu un vienu deputāta vietu, "Saskaņa" saņēma 57863 jeb 13,04% balsu un vienu deputāta vietu, Zaļo un Zemnieku savienība, saskaņā ar apstiprinātajiem rezultātiem, saņēmusi 36637 jeb 8,26% balsu un vienu deputāta vietu, "Latvijas Krievu savienība" ieguvusi 28303 jeb 6,38% vēlētāju balsu un vienu deputāta vietu.

EP no Latvijas ievēlēti šādi deputāti - Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Artis Pabriks un Arturs Krišjānis Kariņš no "Vienotības", Roberts Zīle Nacionālās apvienības, Andrejs Mamikins no "Saskaņas", Iveta Grigule no ZZS un Tatjana Ždanoka no "Latvijas Krievu savienības".

Vēlēšanās, kas notika 24. maijā, piedalījās 445225 jeb 30,2% vēlētāju, vēlēšanās saņemtas 443802 derīgas vēlēšanu aploksnes, kurās bija 440288 derīgas vēlēšanu zīmes. 1208 vēlētāji bija nobalsojuši ar tukšām vēlēšanu aploksnēm, tādējādi atturoties atdot savu balsi par kādu no četrpadsmit deputātu kandidātu sarakstiem.

Tagad vari saņemt ‘DELFI’ ziņas arī ‘Telegram’ kanālā. Pievienojies un uzzini jaunāko Latvijā pirmais!

Tags

Artis Pabriks Centrālā vēlēšanu komisija Iveta Grigule Krišjānis Kariņš Roberts Zīle Sandra Kalniete Tatjana Ždanoka Valdis Dombrovskis Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form