Gandrīz puse darba meklētāju – 44% - meklē darbu ārzemēs un plāno pamest Latviju, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāk nekā puse respondentu (56%) darba iespējas ārzemēs nemeklē, tomēr ievērojams respondentu skaits (kopumā – 44%) meklē darbu ārzemēs un plāno pamest Latviju vai jau ir atraduši darbu ārvalstīs.

Bezdarbnieki aptaujā par vislietderīgākajiem NVA pakalpojumiem darba meklēšanas procesā nosauca Informatīvās dienas (86%); Informācija par brīvajām darba vietām (84%); Neformālās izglītības apguve (82%); Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi (81%) Profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas vai kvalifikācijas paaugstināšanas programmas (80%)

71% respondentu augsti novērtē NVA darbinieku prasmi izskaidrot jautājumus par bezdarbnieka un darba meklētāja tiesībām, pienākumiem un NVA pakalpojumiem.

Tikai 1% aptaujas dalībnieku minēto prasmi novērtē kā zemu. 69% respondentu kā nozīmīgu (24% no tiem kā ļoti nozīmīgu), 27% kā apmierinošu vērtē NVA darbinieku palīdzību darba meklēšanas procesā, savukārt tikai 4% šo palīdzību uzskata par nepietiekamu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form