No 1. septembra Eiropas savienībā tiks aizliegts pārdod 100 vatu kvēlspuldzes. To vietā pircējiem tiks piedāvātas ekonomiskās spuldzes.   Turpmākajos gados no tirdzniecības tiks izņemtas arī kvēlspuldzes ar mazāku jaudu.
Foto: stock.xchng

Aptuveni 20% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā līdz 30 gadiem nezina savas ģimenes elektroenerģijas patēriņu, liecina AS "Latvenergo" un "Mindshare" veiktā aptauja.

Kā komentē "Latvenergo", to var skaidrot ar to, ka trešdaļai šo respondentu rēķinu apmaksu veic kāds cits ģimenes loceklis, piemēram, vecāki vai otrs laulātais.

Interesanti, ka otra respondentu grupa, kurā ir liels savas patērētās elektroenerģijas nezinātāju īpatsvars (14%), ir pensionāri. Salīdzinājumam, vecuma grupā no 40 līdz 60 gadiem nezinātāju īpatsvars ir ļoti neliels – tikai 4%.

Vairāk informēti par savas ģimenes elektroenerģijas rēķina maksājumiem ir vīrieši. Savukārt, vērtējot pēc reģioniem, vislabāk informēti ir respondenti no Vidzemes un Kurzemes, bet vismazāk – no Rīgas un Rīgas reģiona.

Iedzīvotāju aptauja veikta 2011.gada janvārī, iekļaujot 800 respondentus no visas Latvijas.

"Latvenergo" atgādina, ka ikviens iedzīvotājs var noskaidrot savu elektroenerģijas patēriņu www.e-latvenergo.lv klientu portālā.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form