Ar bijušā prezidenta Zatlera iniciatīvu pie Centra humanitārās vidusskolas top vides objekts
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas (RCHV) absolvents, bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers aicina absolventus, gatavojoties skolas svētkiem, atbalstīt jauna laikmetīgās mākslas objekta izveidošanu pie skolas. Skulptūras ideju realizē skolēnu vecāki, ņemot vērā skolēnu ierosinājumus, informē RCHV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

RCHV savā ilgajā pastāvēšanas vēsturē ir apliecinājusi spēju izglītot un ievadīt dzīvē daudzus Latvijā un citviet atzītus uzņēmējus, vadītājus, nozaru speciālistus un radošo profesiju pārstāvjus. Pēc gada – 2020.gadā Rīgas Centra humanitārā vidusskola (RCHV, iepriekš – Rīgas Centra humanitārā ģimnāzija un Rīgas 50.vidusskola) atzīmēs 135.gadadienu.

Absolventi un skolēnu vecāki ir sākuši tai gatavoties savlaicīgi, realizējot ideju uzdāvināt skolai un skolēniem skulptūru. Vecākiem, kas ir apvienojušies RCHV Atbalsta biedrībā, jau pirms gada radās šāda ideja. Aptaujājot sākumskolas skolēnus, kādu objektu viņi ikdienā gribētu redzēt savas skolas iekšpagalmā, daudzi zīmēja tieši skolas simbolu – kastaņu, tās lapu vai pašu kastani. Tādēļ, uzaicinot skolas absolventu, tēlnieku Valti Barkānu, tika attīstītas šīs idejas un šobrīd top dāvana – bronzā veidots kastanis uz liela Latvijas laukakmens.

"Mūsu skolai tuvojas 135 gadu jubileja. RCHV himna vienmēr ceļ spārnos tās absolventus, lai kur tie atrastos. Viens no mums, tēlnieks Valtis Barkāns, gatavo dāvanu skolas dzimšanas dienai – bronzas kastaņa skulptūru. Arī es pievienojos viņam un atbalstu šo skaisto ideju. Esmu pārliecināts, ka mūsu ir daudz un mēs kopā to realizēsim," aicina Zatlers.

Skulptūras autors tēlnieks Valtis Barkāns, Latvijas Mākslas akadēmijas docents, stāsta: "Kastanis zem savas adatainās čaulas slēpj skaistu kodolu, tāpat kā zināšanas atklājas zem darba garoziņas. Darboties un censties ne vienmēr ir viegls uzdevums, bet rezultāts ir tā vērts. Pati skulptūra ir reālistisks darbs ar nelielu stilizāciju. Dažāda garuma adatas var simbolizēt arī dažādu klašu zināšanas – dažas jau pamatīgas un noturīgas, citas tikai ceļa sākumā. Ik dienas ejot garām un arī pieskaroties kastaņa kodolam, skolēni varēs paņemt sev daļiņu kastaņa spēka un enerģijas un smelties veiksmi mācībās."

Arī absolventiem skola asociējas ar kastaņām, kuras aug pie tās ēkas, himnu, kurā apdziedātas kastaņas, kā arī skolas logo ar kastaņas lapu. Tādēļ RCHV Atbalsta biedrība un vecāki aicina skolas absolventus atbalstīt šī laikmetīgās mākslas objekta izveidi, lai ikdienā bagātinātu ne tikai skolas apkārtni, bet arī Rīgas pilsētvidi.

Tēlnieks Valtis Barkāns ir Latvijas Mākslas akadēmijas docents, veidojis vairāk nekā 100 skulptūru no akmens, tai skaitā daudzas ir redzamas Latvijas pilsētās. Tēlnieka skulptūras var apskatīt Jūrmalā, Majoros – Turaidas Roze, Kandavā – Zīļu vīrs, Jēkabpilī – Bebriņš, Minhauzena muzejā Minhauzens un citur. No 1997.gada viņš strādā savā studijā, pasniedz tēlniecību un vada dažādus tēlniecības projektus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form