Latvijas Arhitektu savienība atklātā vēstulē premjeram Ivaram Godmanim un Saeimas deputātiem pauž satraukumu par ieceri apvienot Kultūras (KM) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā norādīts atklātajā vēstulē, kultūra - mūzika, mūsdienu māksla un kultūras mantojums - ir tās vērtības un nacionālās identitātes daļa, ar kurām Latvija ir atpazīstama Eiropā un pasaulē un ar ko tā var lepoties. "Mēs ceram, ka arī mūsdienu arhitektūra, kas kā kultūras sastāvdaļa valstiskā līmenī ir atzīta tikai pēdējos gados, izcels Latviju no daudzu valstu arhitektūras ikdienišķas pelēcības.

Latvijas ekonomika ir bijusi trausla: tā šobrīd ir sabrukusi, līdz galam neuzbūvēta. Kultūras vērtības ir un paliek, un tām jābūt nosargātām. Kultūra ir tā, kas cilvēka dzīvei piešķir jēgu un garīgo piepildījumu, it īpaši, šajos ekonomiski grūtajos laikos. Tādēļ mēs kopīgi lūdzam darīt visu iespējamo, lai tas, kas iecerēts, pietiekami labi izveidots un darbojas, netiktu sagrauts," pausts atklātajā vēstulē.

Latvijas Arhitektu Savienība iestājas par līdzsvarotu valsts pārvaldē strādājošo skaitu, daudzu valsts un pašvaldību iestāžu funkciju pārskatīšanu un darbības efektivitātes celšanu, kā arī par starp visām nozarēm saskaņotu un cienīgu darbinieku atalgojumu sistēmu. "Nedrīkst nenovērtēt tās sistēmas un iestādes, kur reformas jau ir notikušas un salīdzinoši ar nelieliem līdzekļiem tiek organizēts efektīvs darbs. Finansējuma samazinājums nevar būt mehānisks, vienlīdz finansējumu nogriežot nozīmīgās nozarēs, kur agrāk tas trūka, un tur, kur bija finansējuma pārpilnība," pauž arhitekti.

Latvijas Arhitektu Savienības valde arī pauž cerību par politiķu spēju "šajā ekonomiski grūtajā un nervozajā laikā iedziļināties problēmu būtībā un ar vēsu prātu pieņemt saprātīgus lēmumus".

Jau vēstīts, ka izskanējuši dažādi pieņēmumi par iespējamo valdības reorganizāciju, cita starpā tika apsvērta iespēja apvienot Kultūras un izglītības un zinātnes ministrijas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form