Arī Rīgas Centrālcietumā konstatēta Covid-19 izplatība un noteikta karantīna
Foto: LETA

Sakarā ar Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudiem ieslodzījuma vietās izdots rīkojums izsludināt karantīnu arī Rīgas Centrālcietumā no 13. novembra līdz 27. novembrim. Rīkojums ir saskaņots ar Veselības ministriju. Testēšanas rezultātā Rīgas Centrālcietumā atklāti pieci Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un četri Covid-19 pozitīvi nodarbinātie, portāls "Delfi" uzzināja Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP).

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt Jelgavas cietumā situācija nav mainījusies. Kā iepriekš tika ziņots, Jelgavas cietumā pozitīvi Covid-19 testi bija trīs ieslodzītajiem un vienam nodarbinātajam.

Šobrīd ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ieslodzījuma vietu sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tai skaitā, ir nodrošināta ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana. Inficētie ieslodzītie tiek izvietoti Latvijas Cietumu slimnīcas nodaļā.

Karantīnas pasākumu koordinācijai IeVP ir izveidota speciāla komisija.

Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Rīgas Centrālcietumā, papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem, ar rīkojumu ir noteikts:

 • pārtraukt ieslodzīto īslaicīgās satikšanās;
 • pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē;
 • pārtraukt resocializācijas programmu īstenošanu, tai skaitā Valsts probācijas dienesta īstenoto programmu īstenošanu;
 • pārtraukt izglītības programmu īstenošanu;
 • pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu;
 • pārtraukt jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem;
 • pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu;
 • pārtraukt ieslodzīto laulību reģistrāciju;
 • pārtraukt brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību;
 • pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Pārvaldes Olaines cietuma (Latvijas Cietumu slimnīcu);
 • pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, daļēji slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, un notiesātajiem ar īslaicīgu brīvības atņemšanu ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī aizliegts dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma Medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku. Ieslodzītajiem ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu.

Tāpat Rīgas Centrālcietumā, atbilstoši SPKC norādījumiem, tiek veikta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana.

Par pieņemtajiem lēmumiem un tiesību ierobežojumiem saistībā ar izsludinātās karantīnas pasākumiem ieslodzījuma vietā ir jāinformē ieslodzītie, savukārt par pieņemtajiem lēmumiem un ar dienesta vai darba organizāciju saistītām izmaiņām ir jāinformē personāls.

Par ieviestajiem karantīnas pasākumiem IeVP informēs arī tiesas, procesa virzītājus un citus sadarbības partnerus.

Portāls "Delfi" jau informēja, ka aizvakar, 11. novembrī, veikti 6833 Covid-19 testi, reģistrēti 533 jauni saslimšanas gadījumi, kas ir līdz šim lielākais atklātais ar Covid-19 saslimušo skaits vienā diennaktī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ieslodzījuma vietu pārvalde Slimību profilakses un kontroles centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form