Ārkārtējās situācijas laikā par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu sākti 609 administratīvā pārkāpuma procesi
Foto: F64

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas līdz 30. novembrim Valsts policija (VP), uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kopumā ir uzsākusi 609 administratīvā pārkāpuma procesus, portāls "Delfi" uzzināja VP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veicot preventīvas pārbaudes, doti vairāki preventīvi norādījumi.

Visvairāk procesi uzsākti tieši par mutes un deguna aizsega nelietošanu – kopumā 221, vēl 57 procesi uzsākti par pašizolācijas neievērošanu, 205 procesi par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv, bet 26 procesi par distancēšanās prasību neievērošanu.

Tāpat 40 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par vairāk nekā desmit personu piedalīšanos privātā pasākumā, septiņi procesi par vairāk nekā 50 personu piedalīšanos sapulcēs, piketos un gājienos un 53 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas vai skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Minētajā laika posmā VP sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 19 006 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 522 izsaukumiem, 934 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Aizvadītajā piektdienā, 27. novembrī, VP vienlaicīgi visā Latvijā veica atkārtotas preventīvas pārbaudes ar mērķi pārliecināties, vai tiek ievērots valdības pieņemtais lēmums par obligātu sejas masku lietošanu publiskās iekštelpās.

Policija kopumā veica vairāk nekā 800 preventīvās pārbaudes visā Latvijā, no tām 112 pārbaudes ir veiktas tirdzniecības centros. Lielākoties noteiktie ierobežojumi un drošības prasības tika godprātīgi ievērotas, atzīmē policija.

Kā atzīmē pati VP, tās mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpēc lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši. Šajās pārbaudēs likumsargi kopumā 96 gadījumos ir devuši preventīvus norādījumus par nepieciešamību lietot mutes un deguna aizsegus.

Kaut arī vairums iedzīvotāju ir bijuši atbildīgi un ir ievērojuši noteiktās prasības, konstatējot klajus pārkāpumus, sestdien, preventīvo pārbaužu laikā, tika uzsākti 11 administratīvā pārkāpuma procesi par sejas masku nelietošanu.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 26 597 telefona zvanus, 4 613 reizes izbraukuši.

Ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju uz četrām nedēļām jeb laiku no 9. novembra līdz 6. decembrim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form