Ašeradens izsaka aizrādījumu Jaunzemei; viņa turpinās vadīt VID
Foto: LETA

Piektdien, 13. janvārī, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, tika pieņemts lēmums izteikt aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi, taču ģenerāldirektore turpinās veikt darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām, portāls "Delfi" uzzināja Finanšu ministrijā (FM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijā gan uzsvēra, ka Jaunzemei kā nosacījumi darba turpināšanai tiks uzdoti vairāki uzdevumi, kas būs jāizpilda noteiktā termiņā un par kuru izpildes gaitu būs regulāri jāziņo ministram. Šo uzdevumu izpildes kontrole būs jāveic FM.

Preses paziņojumā citēts finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), kurš norādījis, ka galvenais VID ģenerāldirektores uzdevums būs atjaunot VID reputāciju, un tas jādara visos līmeņos un visās pārvaldēs, īstenojot nulles tolerances pieeju korupcijas un interešu konflikta jomā.

"Jāpanāk, lai kukuļņemšana muitā nekļūst par sabiedrības akceptētu normālību. Jāizdara viss, lai pasūtījuma auditi vai safabricēti kriminālprocesi iestādē nav iespējami. Tāpat būs fundamentāli jāpārskata personālvadības politika un jāstiprina iestādes iekšējās kontroles sistēmas, lai turpmāk novērstu VID amatpersonu pārkāpumus," norāda finanšu ministrs

VID vadītājai tiks uzdots izstrādāt konkrētus pasākumus VID reputācijas uzlabošanas jomā un to īstenošanas plānu. Tāpat būs nepieciešams izstrādāt un ieviest VID ierēdņu ilgtermiņa pārcelšanas mehānismu, tostarp sagatavojot arī nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus. "Būtiski ir stiprināt iekšējās kontroles sistēmu un nepieļaut korupcijas un interešu konflikta gadījumus. Tāpat nepieciešams stiprināt Nodokļu un muitas policijas uzraudzību, tai skaitā izstrādājot nosacījumus papildu uzraudzībai kriminālprocesu ierosināšanai un savlaicīgai virzībai," lasāms FM paziņojumā.

Pērn 15. septembrī tā laika finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un Jaunzemes atstādināšanu no VID vadītājas amata. Šāds lēmums tika pieņemts saistībā ar atklātajām muitnieku nelikumībām.

Izmeklēšanas laikā VID ģenerāldirektora amatu ieņēma līdzšinējā Jaunzemes vietniece Indra Kārkliņa.

Jaunzeme VID vadītājas amatu ieņem kopš 2019. gada.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.