Atbalsta sodīšanu par oficiālās statistikas datu nesniegšanu
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Valdība sēdē otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus Statistikas likumā, kas paredz sodīt fiziskas un juridiskas personas par oficiālās statistikas datu nesniegšanu, informēja valdībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumu mērķis ir preventīvi veicināt personu atbildību par normatīvo aktu statistikas jomā prasību ievērošanu. Grozījumi Statistikas likumā paredz fiziskām un juridiskām personām administratīvo sodu par oficiālās statistikas nodrošināšanai nepieciešamo datu neiesniegšanu vai neatļaušanu novērot faktiskās cenas, vai patiesas un pilnīgas pamatinformācijas par cenām un tarifiem nesniegšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Tāpat likums paredz sodīt par pētnieciskam darbam saņemtu netieši identificējamu datu izpaušanu trešajām personām vai izmantošanu pretēji mērķim, kādam šie dati ir pieprasīti un sniegti.

Abos pārkāpumu gadījumos varēs izteikt aizrādījumu vai uzlikt naudas sodu - fiziskajām personām no divām līdz 70 naudas vienībām, bet juridiskajām personām - no sešām līdz 140 naudas vienībām. Centrālajā statistikas pārvaldē skaidroja, ka līdz ar Administratīvo pārkāpumu procesa likuma spēkā stāšanos (pašreiz Saeimā izskatīts pirmajā lasījumā, plānots, ka stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī) naudas soda apmēru likumos būs jāizsaka naudas soda vienībās. Vienas naudas soda vienības vērtība būs pieci eiro.

Minimālais naudas sods fiziskajām personām ir divas naudas soda vienības, proti, 10 eiro.

Grozījumi Statistikas likumā vēl jāskata Saeimā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form