Atkal pagarina Ārstniecības riska fonda darbības sākšanas termiņu
Foto: stock.xchng

Ministru kabinets (MK) otrdien sēdē atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu atkārtoti pagarināt Ārstniecības riska fonda darbības sākšanas termiņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar valdības atbalstītajām izmaiņām Pacientu tiesību likumā fonds darbu uzsāks ar 2013.gada 25.oktobri. Valdība jau pērn beigās atlika fonda darbības uzsākšanu – bija plānots, ka fonds darbu sāks 2012.gadā, taču valdība lēma par gadu – līdz 2013.gada sākumam pagarināt šo termiņu.

Šāda fonds ir jānodrošina no nākamā gada 25.oktobra, ko pieprasa Eiropas Savienības normatīvie akti. Tie nosaka pienākumu pacientiem nodrošināt, ka ir pieejamas pārredzamas sūdzību procedūras un mehānismi, kas dod iespēju lūgt aizsardzības līdzekļus, ja sniegtās veselības aprūpes dēļ ir nodarīts kaitējums.

Valdība otrdien arī akceptēja, ka atlīdzību no Ārstniecības riska fonda par pacienta veselībai vai dzīvībai nodarīto, kā arī morālo kaitējumu ārstniecības laikā izmaksās no 2014.gada 1.maija par kaitējumu, kas nodarīts pacientam pēc 2013.gada 25.oktobra.

Pacienta atlīdzības pieprasījums par viņa dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu, kā arī morālo kaitējumu paredzēts izskatīt sešu mēnešu laikā.

VM skaidro, ka fonda darbības nodrošināšanai ar 2013.gada 25.oktobri nepieciešama valsts budžeta dotācija 156 098 latu apmērā, lai nodrošinātu budžeta iestāžu, piemēram, Valsts asinsdonoru centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, slimnīcu maksājumus fondā par tajās strādājošajām ārstniecības personām. 2014.gadā un 2015.gadā nepieciešamie līdzekļi gada ārstniecības riska maksājumu nodrošināšanai ir 837 878 lati. Šis finansējums ir saskaņots ar Finanšu ministriju un iekļauts VM 2013.-2015.gada valsts budžeta bāzes izdevumos.

Ārstniecības riska fondā ārstniecības riska maksājumus nodrošinās arī privātās ārstniecības iestādes, kam nav līgums ar Nacionālo veselības dienestu par no valsts budžeta apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, tādējādi no 2013.gada 25.oktobra Ārstniecības riska fondā ieplūdīs finanšu līdzekļi 30 009 latu apmērā, savukārt 2014.gadā un 2015.gadā – 161 078 latu apmērā.

Tādējādi Ārstniecības riska fondā līdzekļi atlīdzību izmaksai par pacienta veselībai vai dzīvībai nodarīto kaitējumu, tai skaitā morālo kaitējumu, veidojas 2013.gadā – 186 107 lati, 2014.gadā un 2015.gadā – 998 956 lati, akcentē VM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Eiropas Savienība Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form