Atliek lēmumu par mazās Briežuciema pamatskolas likvidāciju
Foto: LETA

Balvu novada domes sēdē pašvaldības deputāti nolēma atlikt jautājuma skatīšanu par Briežuciema pamatskolas likvidāciju, informēja Balvu novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai nesasteigtu lēmuma pieņemšanu nolemts atkārtoti rīkot tikšanās ar deputātiem, skolas darbiniekiem, skolēnu vecākiem un speciālistiem.

Kā noskaidroja pašvaldībā, par jautājuma atlikšanu iestājušies teju visi deputāti. Pagaidām nav īsti skaidrs uz cik ilgu laiku atlikta lēmuma pieņemšana.

Balvu novada domē neizslēdza iespēju, ka Briežuciema pamatskola nākamajā mācību gadā varētu arī turpināt darboties, jo minētās mācību iestādes uzturēšana pašvaldībai, protams, prasa salīdzinoši lielus līdzekļus, rēķinot uz vienu skolēnu, taču tā arī dod darbu daudziem cilvēkiem, kam atrast to citviet varētu būt visai sarežģīti.

Pašvaldībā noliedza, ka Briežuciema pamatskolas likvidācijas jautājuma izskatīšanas atlikšana ir saistīta ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Jau vēstīts, ka minēto mācību iestādi plānots likvidēt nepietiekamā skolēnu skaita dēļ, saistībā ar prognozēto skolēnu skaita samazināšanos nākotnē, kā arī lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus.

2015./2016.mācību gadā viena skolēna izmaksas Briežuciema pamatskolā bija 111,94 eiro. Šajā mācību gadā - jau 179,81 eiro mēnesī.

Patlaban Briežuciema pamatskolā mācās 23 skolēni, šogad 9.klasi beidz četri izglītojamie, strādā 14 pedagogi un deviņi tehniskie darbinieki. Paredzams, ka sakarā ar mācību iestādes likvidāciju, lielākā daļa skolēnu turpinās izglītoties četrus kilometrus attālajā Baltinavas vidusskolā, kā arī Balvu valsts ģimnāzijā.

Tā kā daļa skoloatāju paralēli darbam Briežuciema pamatskolā vada stundas arī citās mācību iestādēs, ir cerība, ka lielākā daļa pedagogu bez darba tomēr nepaliks. Savu iespēju robežās pašvaldība centīsies palīdzēs ar darbā iekārtošanos arī pārējiem skolā nodarbinātajiem.

Briežuciema pamatskolas likvidāciju plānots sākt 1.martā un pabeigt līdz 31.augustam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltinava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form