Atstādināto drošībnieku Gulbi atvaļinās no dienesta NBS
Foto: AFI

Vairākos noziegumos apsūdzētais, bijušais Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta virsnieks virsleitnants Edgars Gulbis atvaļināts no dienesta Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), portālu "Delfi" informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
NBS pabeigta dienesta izmeklēšana par Gulbja lietas izmeklēšanā atklātajiem nelikumīgajiem darījumiem.

Dienesta izmeklēšanas laikā konstatēts, ka virsleitnants Gulbis savās pašrocīgi rakstītajās autobiogrāfijās nav norādījis faktu par to, ka pirms iestāšanās dienestā ir tiesāts par tīša nozieguma izdarīšanu, kā arī ir sniedzis nepatiesas ziņas par savu vidējo izglītību, informē Stafeckis. Secināts, ka arī dienesta gaitas izvērtēšanas un atestācijas materiālos nav norādījis, ka tajās iekļautā informācija par viņa vidējo izglītību ir nepatiesa, tādējādi apzināti maldinot bruņotos spēkus un slēpjot apstākļus, kas viņam liegtu pildīt profesionālo dienestu.

Izmeklēšanas atzinumā secināts, ka dienesta laikā Gulbis ar šādu rīcību apzināti, ilgstoši un pastāvīgi pieļāvis likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumus, kā arī vairakkārt veicis darbības, par kurām paredzēta arī kriminālatbildība.

Lai novērstu pārkāpumus, to sekas, cēloņus un veicinošos apstākļus, virsleitnantam Gulbim tiks uzlikts disciplinārsods - atvaļināšana no aktīvā dienesta pirms noteiktā laika, informē NBS pārstāvis.

Dienesta izmeklēšanā netika konstatēti gadījumi, kad virsleitnants Gulbis dienesta laikā nebūtu pildījis viņam uzticētos dienesta pienākumus. Stafeckis norāda, ka dienesta laikā ticis raksturots kā priekšzīmīgs karavīrs. Noskaidrots, ka virsleitnants Gulbis ir piedalījies sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanā.

Sakarā ar to, ka dienesta izmeklēšanas gaitā un atzinuma sastādīšanā izmantota informācija, kas iegūta pret virsleitnantu Gulbi ierosināto kriminālprocesu ietvaros, NBS plašāku informāciju nesniegs, jo tā ir izmeklēšanas noslēpums un nav izpaužama bez procesa virzītāja atļaujas.

Jau ziņots, ka atbilstoši prasībām un dienesta specifikai, bruņotajos spēkos veiktas nepieciešamās virsleitnanta Gulbja pārbaudes, taču no atbildīgajiem Iekšlietu ministrijas dienestiem netika saņemta informācija par viņa nelikumīgajām darbībām un sodāmību.

Pērn, novembrī, saņemot informāciju par virsleitnanta Gulbja lietas izmeklēšanā atklātajiem nelikumīgajiem darījumiem, NBS komandieris ierosināja dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu faktus.

Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka Gulbis tiek turēts aizdomās dažādu noziegumu pastrādāšanā, tostarp valsts galvenā kontrabandas apkarotāja Vladimira Vaškeviča automašīnas dedzināšanas mēģinājuma atbalstīšanā. Šobrīd Gulbis atrodas apcietinājumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form