Auditēt Ķīļa kritizēto AIP studiju programmu izvērtējumu piesakās tikai 'Deloitte'
Foto: F64

Auditorfirma, kas veiks Augstākās izglītības padomes (AIP) īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" norises likumības un kvalitātes auditu, būs zināma jau rīt, 11.decembrī, un paredzams, ka tā būs "Deloitte", pastāstīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš sacīja, ka atbilstoši likumam ministrija bija uzrunājusi trīs lielākās auditorfirmas - "Ernst & Young", "KPMG" un "Deloitte". Savu piedāvājumu iesniedza tikai "Deloitte". Tukišs teica, ka paredzams, ka šī auditorfirma arī būs uzvarētāja. Iepirkuma konkursa rezultāts būs zināms rīt.

Jau ziņots, ka IZM sāka iepirkuma procedūru, lai izvēlētos auditorfirmu, kura līdz nākamā gada 15.janvārim veiktu AIP studiju programmu izvērtējuma auditu.

Tukišs iepriekš norādīja, ka auditi tiks veikti ar mērķi, lai secinātu par rezultāta kvalitāti un pārliecinātos par iekšējo un ārējo normatīvo aktu ievērošanu AIP darbā.

Likumības auditā, kas būs juridiskie pakalpojumi, tiks izvērtēts tas, vai darba procesā AIP rīcība ir vai nav bijusi prettiesiska un pretrunā ar darba uzdevumu atbilstoši projekta iesniegumam un izpildes līgumam. Auditā skaidros tādas lietas kā avotdatu autentiskumu, gala ziņojuma vērtējumu atbilstību ekspertu vērtējumam darba procesā, piešķirto vērtējumu punktu atbilstību ekspertu vērtējumam.

Savukārt projekta kvalitātes auditā, kas būs novērtēšanas konsultāciju pakalpojumi, izvērtēs, vai veiktais darbs ir bijis adekvāts un kvalitatīvs, kas ļauj izdarīt projekta rezultātā norādītos secinājumus vai pretēji - liek apšaubīt rezultātus. Šajā auditā analizēs vairākus aspektus, piemēram, pētījuma ekspertu kvalifikācijas atbilstību, lai sniegtu pamatotu un objektīvu izvērtējumu, laika resursu pietiekamību, projekta uzraudzības mehānismu.

Savukārt jebkādu brīdinošu signālu saņemšana informācijas meklēšanas gaitā var noteikt papildu pārbaudes darbības. Darba aprakstā norādīts, ka ir jāveic faktu noskaidrošana un apkopošana - detalizēts dokumentu un komunikācijas izvērtējums un darbinieku intervēšana, kā arī galveno notikumu hronoloģijas sagatavošana. Faktu analīze AIP darbības izvērtēšanai projekta īstenošanā jāveic attiecībā uz iesaistītām personām un saistītajiem dokumentiem. Tāpat jāveic IZM resora rīcībā esošās informācijas apkopošana par iesaistīto personu iespējamām prettiesiskām darbībām, kā arī publiski pieejamās vai no izpildītāja avotiem iegūstamās informācijas meklēšana.

Ministrija sagaida, ka audita rezultātā iegūs atzinumu, kurā būs konstatētie fakti un ieteikumi. Termiņš ir 2013.gada 15. janvāris.

Ministrija auditorfirmu, kas veiks AIP īstenotā augstākās izglītības kvalitātes pētījuma rezultātu iegūšanas, ievadīšanas un apstrādes procesa un projekta kvalitātes pārbaudi, izraudzīsies likumā noteiktajā kārtībā. Darījuma summa nepārsniegs 20 000 latu.

Ķīlis ir paziņojis, ka AIP varētu būt pašrocīgi labojusi un tādējādi viltojusi ārzemju ekspertu veikto augstskolu studiju programmu novērtējumu. Savukārt AIP vadītājs Jānis Vētra noliedz, ka AIP būtu viltojusi ekspertu vērtējuma datus par Latvijas augstskolu studiju programmu kvalitāti, un izskanējušo informāciju uzskata par nepatiesu.

TV3 raidījumā "Nekā personīga" Ķīlis izteicās, ka pastāv nopietna varbūtība, ka saistībā ar iespējamo datu viltošanu būs jāatdod AIP īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" ieguldītie līdzekļi - aptuveni viens miljons latu.

Tādēļ IZM plāno piesaistīt respektablu auditorfirmu, kas pārbaudīs projekta kvalitāti un izvērtēs rezultātu iegūšanas, ievadīšanas un apstrādes procesu. Tāpat tikšot aicināti talkā analītiķi, kas vērtēšot "pašu datu iespējas", proti, ko no tiem varot secināt. Tāpat būšot jāveic pārbaude IZM, kā veikta projekta pārraudzība visā tā garumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Augstākās izglītības padome Ķīļa reformas TV3 Vētra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form