Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija konceptuāli atbalstīja Augstākās izglītības likumu, paredzot, ka arī privātajām augstskolām, kas saņem valsts finansējumu, būs jānodrošina augstākā izglītība valsts valodā, informēja Saeimas preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Likumprojekta autori uzskata, ka tas paaugstinās studiju kvalitāti un panāks augstskolu beidzēju prasmju atbilstību jaunajiem ekonomiskajiem apstākļiem. Saeimas deputāti bija vienisprātis, ka šis ir ļoti gaidīts likums un darba gaitā pie tā izstrādes sagaidāmas plašas diskusijas par jaunajām prasībām.

Lai stiprinātu valsts valodas pozīcijas, paredzēts mainīt tās lietošanas nosacījumus augstskolās. Saskaņā ar to, valsts valodā augstākās izglītības programmas īstenos gan valsts augstskolās, gan arī privātpersonu dibinātajās augstākās izglītības institūcijās, kuras saņem valsts budžeta finansējumu.

Šis būs nozīmīgs solis, lai Latvijas augstākā izglītība iekļautos vienotajā Eiropas izglītības telpā. Likums dos iespēju plašākai augstskolu starptautiskajai sadarbībai un studentu mobilitātei pārejot no vienas augstskolas uz citu. Pilnībā tiks panākta vienāda kredītpunktu uzskaite un pārnese ar Eiropas augstskolām.

Ar jauno likumu tiks noteikta vienkāršāka augstākās izglītības programmu sistēma. Tiks atcelts dalījums "akadēmiskajās" un "profesionālajās" augstākās izglītības programmās un atbilstoši Eiropas praksei ieviests izglītības programmu iedalījums trīs studiju ciklos. Katrs no tiem noslēgsies attiecīgi ar bakalaura, maģistra un doktora grāda piešķiršanu. Augstākās izglītības sistēmā tiks iekļauta arī koledžas izglītība, pēc kuras iegūšanas absolvents ir tiesīgs turpināt studijas tālāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form