Autovadītāj! Tev ir iespēja atbalstīt iniciatīvu, kas samazinās dabai nedraudzīga materiāla - plastmasas - nonākšanu vidē. Iegādājoties vējstiklu mazgāšanas šķidrumu "Narvesen" veikalos "Neste" degvielas uzpildes stacijās, tā kanniņu uzreiz pēc šķidruma izlietošanas ir iespēja nodot otrreizējai uzpildīšanai. Lai to izdarītu, nesaplacināta kanniņa ir jāiemet īpaši šim mērķim paredzētajā konteinerā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar īpašām uzlīmēm marķēti konteineri atrodas piecās galvaspilsētas degvielas uzpildes stacijās, kā arī Mārupē, Jelgavā un Liepājā. Konteineri Rīgā uzstādīti pie "Narvesen" veikaliem "Neste" degvielas uzpildes stacijās Krasta ielā 68, Maskavas ielā 427b, Vienības gatvē 144, Lucavsalas ielā 1 un Kuldīgas ielā 1. Savukārt ārpus Rīgas tie izvietoti Mārupē, Upesgrīvas ielā 1, Jelgavā, Loka maģistrālē 2a un Liepājā, K. Zāles laukumā 7.

Konteineros nonākušajās kannās pēc to atbilstošas apstrādes atkārtoti tiks iepildīts vējstiklu šķidrums, tādējādi samazinot vidē nonākošo plastmasas daudzumu. Līdz ar to autovadītājiem jārēķinās, ka otrreiz uzpildītās kannas var neizskatīties tik glīti kā jaunās, taču šķidruma kvalitāti tas neietekmēs. Uz "Narvesen" veikalos nopērkamajām vējstiklu šķidruma "Pitstop Premium" kannām arī būs īpaša uzlīme ar aicinājumu izmest to īpašajā konteinerā. Uzlīme arī vēstīs par to, ka, iespējams, kanna ir uzpildīta atkārtoti.

"Katru gadu Latvijā tiek uzkrāts simtiem tūkstošu tonnu atkritumu. Liela daļa no tiem ir resursi, kas izmantojami vēlreiz. Tas, kas der atkārtotai izmantošanai, nedrīkst nonākt izgāztuvē, tādēļ aicinu autovadītājus atbalstīt šo videi draudzīgo praksi un izmest vējstiklu mazgājamā šķidruma kanniņas šķirošanas konteineros," projekta nepieciešamību uzsver Latvijas Zaļā punkta Valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

"Atskatoties uz pagājušajā ziemā gūto pieredzi vējstiklu mazgājumā šķidruma kanniņu vākšanas projektā, rezultātus nevar vērtēt viennozīmīgi - bija gan konteineri, kuros līdzās kanniņām atradās arī šim projektam nederīgi plastmasas maisi, gan arī konteineri, kuros autovadītāji apzinīgi metuši tikai vējstiklu mazgājamā šķidruma kanniņas. Aicinām autovadītājus būt apzinīgiem un aktīvāk izmantot iespēju izmest vējstiklu mazgājamā šķidruma kanniņas šim mērķim paredzētajos konteineros," tā "Eko Reverss" valdes priekšsēdētājs Ivars Višs.

Akciju organizē Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar uzņēmumu "Getz Bros. & Co (Latvia) Ltd.", veikalu tīklu "Narvesen" un otrreizējo izejvielu apsaimniekotāju "Eko Reverss".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form