Foto: AFI

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags pauž, ka viņam sāp sirds par lēmumu atcelt no mācītāja amata Latvijas Universitātes teoloģijas fakultātes dekānu Juri Cālīti, taču Cālītis “neatstāja nekādu iespēju rīkoties citādi”. Taču atlaišana no amata nenozīmē izslēgšana no Baznīcas un viņam arvien pastāv iespēja tikt atjaunotam amatā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
“Ir runa par notikumu secību, kur mācītājs provokatīvi un publiski uzstājās un pauda viedokli, kas nav saskaņā ar LELB nostāju,” pēc Baznīcas Kapitula lēmuma pauda Vanags, informēja LELB.

Kapitus trešdien atkārtoti izskatīja jautājums par divu LELB mācītāju Jura Cālīša un Vara Bogdanova atbilstību mācītāja amatam. Pēc vairāku stundu ilgām debatēm Kapituls pieņēma lēmumu, kas paredz Cālīti atlaist no mācītāja amata, savukārt mācītājam Bogdanovam izteikt brīdinājumu par neatbilstību mācītāja amatam un atstādināt no patstāvīgas kalpošanas Rīgas Kristus draudzē, dodot iespēju līdz turpmākajam kalpot pieredzējuša LELB mācītāja uzraudzībā.

Attiecībā uz Rīgas Reformātu-brāļu draudzi, kurā Cālītis līdz šim kalpoja, Kapituls aicināja Rīgas iecirkņa prāvestu turpmāk gādāt par draudzes garīgo aprūpi.

Baznīcas lēmums ir saistīts ar mācītāju publisko rīcību un izteikumiem, kas ir pretrunā LELB pamatnostādnēm. Šā gada jūlijā Cālītis un Bogdanovs vadīja geju un lesbiešu pasākuma "Rīgas Praids 2005" ietvaros organizēto dievkalpojumu Anglikāņu baznīcā, tādējādi pārkāpjot LELB 18.Sinodē 1996.gadā pieņemto rezolūciju "Par homoseksuālisma piekopšanu un propagandu".

Ņemot vērā to, ka abu mācītāju piedalīšanās geju un lesbiešu pasākuma "Rīgas Praids" ietvaros rīkotajā dievkalpojumā šā gada jūlijā sabiedrībā varēja radīt priekšstatu, ka LELB akceptē homoseksuālu praksi kā normu. , viņi tika aicināti līdz 16.novembrim, rakstiski apliecināt, ka viņu nolūks nebija šādu priekšstatu radīt, un izteikt apņēmību turpmāk rīkoties saskaņā ar LELB pamatnostādnēm.

Baznīca norāda, ka Cālītis atkārtoti ir publiski paudis Baznīcai pretēju viedokli, piemēram, atzīstot homoseksuālas attiecības par pieņemamām. Turklāt Mūna Apvienošanās baznīcas rīkotā pasākuma laikā Jūrmalā Cālītis piedalījās vīna ceremonijā, kas nozīmē atzīt Mūna mācību. Mūna sekotāji, šādi baudot vīnu, piemin un godina Mūnu un viņa kundzi, uztverot viņus kā "īstos vecākus", kas reprezentē Dievu.

Mācītājs Bogdanovs ir parakstījis Kapitula piedāvāto tekstu, kuram viņš bija pievienojis arī paskaidrojumus par savas rīcības motīviem. Ņemot to vērā, Kapituls nolēma neatstādināt Bogdanovu no mācītāja amata, bet dot iespēju viņam turpināt kalpot LELB draudzēs pieredzējuša mācītāja uzraudzībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form