Bijušais Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) Ceļu policijas nodaļas priekšnieks Guntars Levickis trešdien Rīgas apgabaltiesā atzina, ka ir saņēmis viņa apsūdzībā inkriminētās naudas summas un mantiskās vērtības, taču noliedza, ka tādā veidā būtu pārkāpis Krimināllikumu un izdarījis kukuļņemšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Iemeslus, kāpēc Levickis saņēmis apsūdzībā minētās mantiskās vērtības, viņš pats skaidro dažādi. Piemēram, par vienu no apsūdzības epizodēm Levickis paskaidroja, ka nauda, ko viņš saņēmis no personas, kura saistīta ar kādu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, esot bijusi sena parāda atdošana. Kādā citā apsūdzības epizodē saņemtos 50 latus Levickis nosauca par atvadu dāvanu pirms kolēģa došanās braucienā uz ārzemēm.

Tiesa trešdien uzklausīja arī Levicka dzīvesbiedres sniegtās liecības un ar procesa dalībniekiem vienojās turpināt lietas izskatīšanu 6.martā plkst.10, kad paredzēts lemt par tiesas izmeklēšanas pabeigšanu un, iespējams, arī uzsākt tiesas debates, informēja tiesas preses sekretāre Evita Naglinska.

19.februārī apgabaltiesa trijos atsevišķos procesos sadalīja kriminālprocesu, kurā Levickis un 13 citas personas apsūdzētas par kukuļa ņemšanu, došanu un organizēšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz divu apsūdzēto neprognozējamo slimošanas ilgumu.

Vienā no izdalītajiem kriminālprocesiem apsūdzētie ir Levickis un Raivis Celmiņš, otrā - Levickis, Aivars Egle, Aleksandrs Volkovs un Vitālijs Jaņutins.

Galvenajā kriminālprocesā, no kura tika izdalīti abi pārējie un kuru apgabaltiesa patlaban izskata, bez Levicka apsūdzētas arī deviņas citas personas - Andris Treijs, Aivars Slogs, Gatis Ulmanis, Gints Paukšēns, Ēriks Kļaviņš, Arnis Gavariņš, Aleksejs Bondarčuks, Edijs Žegods un Jānis Kozlovskis.

Tāpat kā Treijs, Slogs, Paukšēns, Bondarčuks, Žegods un Kozlovskis, Levickis savu vainu viņam uzrādītajā apsūdzībā neatzīst. Pārējie trīs tiesājamie - Ulmanis, Kļaviņš un Gavariņš - savu vainu atzīst pilnībā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurors Mairis Mackēvičs pēc vienas no tiesas sēdēm, kad kriminālprocess vēl nebija sadalīts, norādīja, ka kopā tajā ir astoņas epizodes un, neskaitot Levicki, apsūdzēto vidū ir vēl četras valsts amatpersonas.

Pēc prokurora teiktā, Levickis ir vienīgais, kurš apsūdzēts par kukuļņemšanu, bet pārējām 13 personām uzrādītas apsūdzības par kukuļdošanu vai tās organizēšanu.

Kā pastāstīja Mackēvičs, kukuļu summas svārstījušās no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem latu. Lielākais lietas materiālos figurējošais kukulis ir 500 lati. Kukuļi laika posmā no 2006.gada vidus līdz 2007.gada 18.janvārim doti par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu administratīvo pārkāpumu lietās, norādīja prokurors.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 2007.gada 18.janvārī aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja divas RGPP amatpersonas - Ceļu policijas nodaļas priekšnieku un viņa vietnieku Guntaru Veisu. KNAB izmeklētāji uzsāka divus atsevišķus kriminālprocesus par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kukuļošanu.

Kā iepriekš informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā iegūtie pierādījumi dod pamatu uzskatīt, ka RGPP Ceļu policijas nodaļas priekšnieks, izmantojot savu dienesta stāvokli, veica iepriekš pārdomātas un saskaņotas pretlikumīgas darbības, kas saistītas ar vairākkārtēju kukuļu pieņemšanu.

Tāpat konstatēts, ka četri policijas darbinieki deva kukuļus un organizēja kukuļu nodošanu, kā arī atsevišķos gadījumos piesavinājās kukuļus, lai tiktu pieņemti labvēlīgi lēmumi ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju interesēs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form