Budžeta komisija atbalsta 23,8 miljonu eiro piešķiršanu pērn sākto ceļu būvdarbu turpināšanai
Foto: Renārs Koris/"Latvijas Valsts ceļi"

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja 23 788 934 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Satiksmes ministrijai pagājušajā gadā sākto autoceļu būvdarbu turpināšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tostarp līdzekļi 11 870 485 eiro apmērā piešķirti 2021. gadā sākto valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības projektu īstenošanai 2022. gadā un 11 918 449 eiro apmērā autoceļiem, kas nepieciešami investīciju programmas īstenošanai autoceļu attīstībai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā 2022.gadā.

Satiksmes ministrijai 2021. gadā tika piešķirts papildu finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valsts autoceļu attīstībai saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu – 55 miljonu eiro un 36,906 miljonu eiro apmērā. Visi 2021. gadā sāktie būvdarbi netika pabeigti un gala norēķinu veikšanai 2022.gadā nepieciešams finansējums atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas informatīvā ziņojuma "Par finanšu līdzekļu apguvi un nepieciešamo finansējumu valsts reģionālo un vietējo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā" noteiktajam.

Piešķirto līdzekļu apmērs bija nozīmīgs salīdzinājumā ar valsts budžetā paredzēto finansējumu, kā arī tas tika piešķirts jau būvniecības sezonas sākumā, un šāda līdzekļu apmēra apgūšanai nevarēja tikt savlaicīgi veikta būvniecībai nepieciešamās tehniskās dokumentācijas plānveida sagatavošana, skaidro Satiksmes ministrijā.

Pēc tehniskās dokumentācijas izstrādes iepirkumu process tika sākts maijā, savukārt līgumi slēgti jūlijā, kad būvniecības sezona ir jau pusē. Ņemot vērā laika apstākļu ietekmi, plānotos autoceļu virsmu apstrādes darbus nācās pārtraukt augustā, jo atbilstoši "Ceļu specifikācijās 2019" noteiktajam, ceļu segumu virsmas apstrāde veicama no 1.jūnija līdz 15.augustam, kā rezultātā finansējums šiem objektiem netika apgūts 2021.gadā, bet ir nepieciešams 2022.gadā.

Kopumā no piešķirtajiem līdzekļiem šogad ir plānots uzlabot segumu gandrīz 330 kilometros valsts reģionālo un vietējo autoceļu, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam piešķirtie līdzekļi ir viens no finansējuma avotiem valsts autoceļu tīkla atjaunošanai un pārbūvei. Līdz ar to kopumā šogad valsts autoceļiem kopējais finansējums ir gandrīz 351 miljons eiro.

Kopumā no piešķirtajiem līdzekļiem šogad ir plānots sakārtot vairāk nekā 200 kilometru valsts reģionālo autoceļu, tostarp 16,37 kilometrus valsts reģionāla autoceļa Ezere-Embūte-Grobiņa (P106), 10,57 kilometrus valsts reģionāla autoceļa Limbaži-Salacgrīva (P12), 11,3 kilometrus valsts reģionāla autoceļa Valmiera-Matīši-Mazsalaca (P16), 22,68 kilometrus valsts reģionāla autoceļa Alūksne-Liepna (P41) un 9,63 kilometrus valsts reģionāla autoceļa Garkalne-Alauksts (P3).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbi plānoti arī uz vairāk nekā 120 kilometriem valsts vietējo autoceļu, piemēram, Puša-Krāce-Silajāņi-Riebiņi (V577), Vecais suitu ceļš (V1279), Vērēmi-Rogovka (V593) un citur.

Pērn, ieguldot valdības piešķirtos valsts budžeta līdzekļus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, atjaunoti valsts vietējo un reģionālo autoceļu posmi vairāk nekā 400 kilometru garumā. Kopumā darbi veikti vairāk nekā 60 autoceļu posmos.

Par finansējumu, kas piešķirts administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, ir uzlabots segums 17,91 kilometram valsts reģionālā autoceļa Tukums-Auce-Lietuvas robeža (P104), 16,02 kilometriem valsts reģionālā autoceļa Jelgava-Staļģene-Code (P94), kā arī 14,8 kilometriem valsts reģionālā autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8).

Uzlabojumi veikti arī valsts reģionālā autoceļa Talsi-Dundaga-Mazirbe (P125) 17,3 kilometru garā posmā, valsts reģionālā autoceļa Alūksne-Liepna (P41) 22,6 kilometru garā posmā, kā arī valsts reģionālā autoceļa Kuldīga-Skrunda-Embūte (P116) 28,2 kilometru garā posmā un valsts reģionālā autoceļa Dubļeva-Cērpene (P46) 15,22 kilometru garā posmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form