Būt savas valsts karavīram ir augstākais patriotisma apliecinājums, pauž prezidents
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Būt savas valsts karavīram ir augstākais patriotisma apliecinājums, uzrunājot Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolventus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien Levits apmeklēja absolventu izlaidumu un uzrunāja klātesošos, uzsverot, ka Latvijas Nacionālie bruņotie spēki veic atbildīgu, nozīmīgu un cēlu uzdevumu - aizsargā valsti un tās iedzīvotājus, nodrošina Latvijas valsts pastāvēšanu.

"Absolvējot aizsardzības akadēmiju, jūs, jaunie virsnieki un kadeti, valsts aizsardzību esat izvēlējušies par sava mūža darbu un mūža piepildījumu. Būt savas valsts karavīram ir augstākais patriotisma apliecinājums. Tātad katrs nākamais akadēmijas izlaidums stiprina mūsu valsts aizsardzības spējas," pauda valsts pirmā amatpersona.

Viņš uzsvēra, ka būtiskos vēstures pagrieziena brīžos latviešu nācija un Latvijas armija ir vienotas drosmē un ticībā neatkarīgai un demokrātiskai Latvijas valstij. Tā tas ir bijis jau no pirmajiem militārajiem formējumiem - latviešu strēlniekiem, kā tas bija Neatkarības kara cīņās, Bermontiādē, Latvijas armijā, cīņā par Latviju pret abiem totalitārajiem režīmiem un jo īpaši nacionālās pretestības kustības laikā, līdz pat šodienas Latvijas armijai un Zemessardzei.

"Mūsu vēsture un atmiņa glabā daudz varoņstāstu, tie bieži kalpo par iedvesmu un atgādinājumu, uztur spēkā pēctecību. Taču mūsdienu pasaulē klāt nākuši jauni izaicinājumi, kādus mēs agrāk nepazinām," akcentēja Valsts prezidents.

Viņaprāt, vissvarīgākās cīņas patlaban notiek par cilvēku prātiem un sirdīm, patiesību atšķaidot ar meliem un izdomājumiem. Tāpēc izšķiroši svarīgi, ka bruņoto spēku karavīri ir gudri, līdzsvaroti un izglītoti, īpaši labi informēti, uzticīgi Latvijai, gatavi ikvienā situācijā aizstāvēt mūsu valsti, tautu un zemi.

Levits norādīja, ka Latvija kopā ar sabiedrotajiem modernizē savu aizsardzību. Tas nozīmē, ka arī akadēmijas absolventi varēs savu darbu veikt atbilstoši mūsdienu standartiem un sadarbībā ar Latvijas draugiem un partneriem NATO.

"Es ticu jums, Latvijas sargi, un esmu pārliecināts, ka jūs godam kalposiet Latvijas valstij un tautai. Es pateicos jūsu vecākiem un skolotājiem, mācībspēkiem, kuri jūs izaudzinājuši un izskolojuši par savas valsts aizstāvjiem. Esiet gandarīti un lepni par piederību Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem," sacīja prezidents, aicinot vienmēr aizstāvēt Latvijas neatkarību un tautas brīvību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija Nacionālie bruņotie spēki Zemessardze Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form