Ceļu seguma atjaunošanai 330 kilometru garumā piešķir 23,7 miljonus eiro
Foto: Renārs Koris/"Latvijas Valsts ceļi"

Ministru kabinets otrdien, 24. maijā, atbalstīja ierosinājumu atvēlēt Satiksmes ministrijai (SM) 23 788 934 eiro finansējumu valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības projektu īstenošanai administratīvi teritoriālās reformas atbalstam – šie līdzekļi bija paredzēti jau pagājušā gada budžetā, taču tos nepaspēja apgūt būvniecības sezonas ierobežotā termiņa dēļ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SM portālu "Delfi" informēja, ka kopumā no piešķirtajiem līdzekļiem šogad ir plānots uzlabotu segumu gandrīz 330 kilometros valsts reģionālo un vietējo autoceļu.

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam piešķirtie līdzekļi ir viens no finansējuma avotiem valsts autoceļu tīkla atjaunošanai un pārbūvei. Līdz ar to kopumā šogad valsts autoceļiem kopējais finansējums ir gandrīz 351 miljons eiro.

"Mūsdienīga autoceļu infrastruktūra uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un satiksmes drošību. Tā dod arī pozitīvu impulsu reģionu attīstībai, jo piesaista uzņēmējus, kas rada jaunas darba vietas," pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Viņš piebilda, ka šis ir viens no nedaudzajiem gadījumiem, kad reformas iet kopsolī ar to atbalstam atvēlētu finansējumu, dodot reālu un strādājošu atbalsta burkānu.

SM informācija liecina, ka pagājušajā gadā valsts autoceļu attīstībai un remontdarbiem administratīvi teritoriālās reformas atbalstam no programmas "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" kopumā bija atvēlēti 71,9 miljoni eiro.

Viss piešķirtais finansējums 2021. gadā netika apgūts, jo daļu uzsākto valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības projektu būvniecības sezonas ierobežotā termiņa dēļ varēja tikt pabeigti tikai šogad. Attiecīgi šogad šo projektu finansēšanai piešķirti 11,9 miljoni eiro, kas ir 2021. gadā neapgūtie līdzekļi. Tāpat, pagājušogad īstenojot autoceļu būvdarbu iepirkumus, ir radusies 11,8 miljonus eiro ekonomija, un arī šo summu ir plānots investēt valsts autoceļu attīstībā administratīvi teritoriālās reformas atbalstam.

Kopumā no piešķirtajiem līdzekļiem, šogad ir plānots sakārtot vairāk nekā 200 kilometru valsts reģionālo autoceļu.

2021. gadā, ieguldot valdības piešķirtos valsts budžeta līdzekļus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, atjaunoti valsts vietējo un reģionālo autoceļu posmi vairāk nekā 400 kilometru garumā. Kopumā darbi veikti vairāk nekā 60 autoceļu posmos.

Finansējums valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības projektu īstenošanai 23 788 934 eiro apjomā piešķirts no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", vienlaikus SM norāda, ka būvdarbu cenu pieaugums var ietekmēt darbu apjomu, kas veicams par šo finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Administratīvi teritoriālā reforma Ministru kabinets Satiksmes ministrija Tālis Linkaits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form