Četrās valsts kapitālsabiedrībās vidējās algas pārsniedz 1000 latus
Foto: F64

No pašreizējām 80 valstij piederošajām kapitālsabiedrībām četrās darbinieku vidējais atalgojums, ieskaitot pamatalgu, piemaksas un prēmijas, pārsniedz 1000 latus mēnesī, liecina portāla "Delfi" rīcībā esošie Finanšu ministrijas apkopotie dati par laika posmu līdz šā gada 8.decembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Satiksmes ministrijas (SM) pārraudzībā esošajās akciju sabiedrībās - "Elektronisko sakaru direkcijā", kur nodarbināti 99 cilvēki, vidējā darba samaksa, ieskaitot pamatalgu, piemaksas un prēmijas, ir 1178 lati, savukārt SM piederošajā "Latvijas gaisa satiksmē" nodarbināts ir 331 cilvēks, kuru vidējā darba alga ir 1169 lati.

Savukārt Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošajā "Latvijas Garantiju aģentūrā" nodarbināti 17 darbinieki, kuru vidējā alga ir 1052 lati.

Labāk atalgoto valsts kapitālsabiedrību darbinieku saraksta augšgalā ir arī Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošās akciju sabiedrības "Lauku attīstības fonds" strādājošie – piecu darbinieku vidējā alga ir 1013 lati.

Savukārt valsts lielajās kapitālsabiedrībās, piemēram, "Latvenergo" 4582 darbinieku vidējā alga bijusi 760 lati, valsts SIA "Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca" 2831 darbinieka vidējā alga bijusi 486 lati, bet valstij piederošajā "Latvijas Hipotēku un zemes bankā" 632 darbinieku vidējā alga bijusi 888 lati.

Savukārt vismazākās vidējās algas no valstij piederošajām kapitālsabiedrībām saņem Veselības ministrijas pārraudzībā esošās slimnīcas, - galvenokārt, psihoneiroloģiskās. Vismazākās vidējās algas, ieskaitot visas piemaksas un prēmijas, saņem Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca, kā arī Jelgavas slimnīca "Gintemuiža", kur vidējās algas ir attiecīgi 267 un 275 lati, savukārt nacionālās rehabilitācijas centrā "Vaivari" 468 darbinieku vidējās algas pirms nodokļu nomaksas ir 272 lati, bet Latgales novada rehabilitācijas centrā "Rāzna" 35 darbinieki saņem 238 latu lielu algu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form