Cīņā par tikumību skolās iesaistās arī reliģiskie līderi
Foto: LETA

Četru Latvijas lielāko reliģisko konfesiju līderi otrdien parakstījuši atklātu vēstuli Saeimai saistībā ar grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vēstuli parakstījuši Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs un Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis. 

Bīskapu parakstītā portāla "Delfi" rīcībā esošā atklātā vēstule 12. Saeimas deputātiem ir lakoniska. Viņi aicina tautas ievēlētos deputātus atbalstīt grozījumu Izglītības likumā šā gada 16.aprīļa Saeimas sēdē 2.lasījumā, papildinot minēto likumu ar 10.pantu formulējumā, ko jau ir atbalstījusi 12. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. 

Likumā nosakāms, ka "izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, it īpaši tādām kā laulība un ģimene. Izglītības iestādēs ir aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kā arī to izplatīšana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību".

Bīskapi norādījuši, ka likums papildināms, jo "cilvēku izglītošana nav šķirama no viņu tikumiskās attīstības, jo netikumisks cilvēks, apgūstot izglītību un asinot prātu, kļūst sabiedrībai vēl bīstamāks savā rafinētajā rīcībā".

Jau vēstīts, ka opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) ideju iekļaut likumā šādus grozījumus 25.martā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē atbalstīja vairāki partiju "Saskaņa", "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNKK un Latvijas Reģionu apvienības deputāti. Pati deputāte komisijas sēdē norādīja, ka būtu svarīgi sekot materiāliem, kuri ir izvērtēti atbilstoši noteiktajām vērtībām.

Stepaņenko komisijas sēdē norādīja, ka būtu svarīgi sekot materiāliem, kuri ir izvērtēti atbilstoši noteiktajām vērtībām.

Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) sēdē uzsvēra, ka nav skaidrs, kas liek grozījumu pieteicējai domāt, ka patlaban ir apdraudēta bērnu audzināšana. Viņķele uzskata, ka minētie likuma papildinājumi par dažādu materiālu aizliegumu skolās ir balstīti uz aplamiem pamatojumiem, kas veikti, interpretējot atsevišķus materiālus.

Deputāte savā "Twitter" kontā norādīja, ka aizliegums attiektos arī uz "Papardes zieda" izplatītajiem materiāliem. Viņa arī izteicās, ka minētā iniciatīva ir partijas "Saskaņa" un Nacionālās apvienības kopdarbs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ilze Viņķele Izglītība Zbigņevs Stankevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form