Covid-19: 116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2019. gadā veiktās Eiropas iedzīvotāju veselības aptaujas provizoriskie dati.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vīrusa infekcijas Covid-19 riska grupā ir tie iedzīvotāji, kuri aptaujā norādīja, ka viņiem ir elpošanas ceļu hroniskās slimības. Provizoriskie dati rāda, ka 60 tūkst. jeb 3,8% iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem atbildējuši, ka hroniski slimo ar astmu (ieskaitot alerģisko astmu) un 56 tūkst. jeb 3,5% – ar hronisko bronhītu, hronisko obstruktīvo plaušu slimību, emfizēmu.

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji. Par veselības problēmām saistībā ar astmu pēdējo 12 mēnešu laikā sūdzējās 19 tūkst. jeb 5,2% iedzīvotāju vecuma grupā 65 gadi un vairāk, par hronisko bronhītu, hronisko obstruktīvo plaušu slimību, emfizēmu 17 tūkst. jeb 4,4% iedzīvotāju šajā vecuma grupā.

63% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem (attiecīgi – 66% sieviešu un 59% vīriešu) atzinuši, ka viņiem ir kāda ilgstoša slimība vai ilgstoša veselības problēma. Ilgstošas slimības un veselības problēmas vairāk atzīmējuši vecāka gadagājuma iedzīvotāji – 87% jeb 338 tūkst .iedzīvotāju vecumā 65 gadi un vecāki. Tomēr arī katrs trešais jaunietis 15–24 gadu vecumā norādījis, ka ir kāda ilgstoša veselības problēma.

Latvijas iedzīvotāju veselības apsekojumā tika aptaujāti seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem. Tajā tika noskaidrota cilvēku pašsajūta un subjektīvais viedoklis par savu veselību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Centrālās statistikas pārvalde Veselības aprūpe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form