Covid-19 pandēmijas laikā ir svarīgi pievērst uzmanību kiberdrošībai, uzsver Rinkēvičs
Foto: DELFI

Kiberdraudi ir vieni no 21. gadsimta būtiskākajiem drošības draudiem ar potenciāli graujošu ietekmi uz valsts un sabiedrības funkcijām, tāpēc Covid-19 pandēmijas laikā ir sevišķi svarīgi pievērst uzmanību kiberdrošībai, jo digitālās telpas izmantošana ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu, nodrošinot darbu attālināti, piektdien Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes sanāksmē norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Rinkēvičs novērtēja ANO un to dalībvalstu ilgstošu un apņēmīgu darbu, veicinot brīvu, drošu un atvērtu internetu. Tāpat ANO Ģenerālā Asambleja ir apstiprinājusi, ka starptautiskās tiesības ir piemērojamas kibertelpai.

Ministrs vērsa uzmanību, ka ir vitāli nepieciešams turpināt kopīgas izpratnes par starptautisko tiesību un normu piemērošanu kibertelpai veicināšanu, tādējādi nodrošinot valstu atbildīgu uzvedību tiešsaistē. Tas ir būtisks priekšnosacījums stabilitātei kibertelpā.

"Šajā procesā svarīga ir arī privātās un publiskās partnerības, pilsoniskā sabiedrības un akadēmiķu iesaiste," uzsvēra Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka valstīm, ievērojot starptautiskās tiesības, ir svarīga loma miera veicināšanā kibertelpā. "Aktīva starpvalstu sadarbība divpusējā, reģionālā un starptautiskā līmenī sekmē stabilitāti kibertelpā," norādīja ministrs.

ANO Drošības padomē ir pārstāvētas 15 valstis, no kurām piecas ir pastāvīgās locekles un 10 nepastāvīgās locekles divus gadus.

Igaunija no 2020. līdz 2021. gadam pirmo reizi ir ANO Drošības padomes locekle. Šā gada maijā Igaunija pilda arī ANO Drošības padomes prezidējošās valsts lomu.

Piektdien sanāksmē piedalījās 42 pasaules valstu pārstāvji, tā notika video formātā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO ANO Drošības padome Edgars Rinkēvičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form