Covid-19 seku novēršanai un ģimenes ārstiem piešķir 70,8 miljonus eiro
Foto: Shutterstock

Otrdien, 8. februārī, Ministru kabinets apstiprināja vairāk nekā 70,8 miljonu eiro piešķiršanu ģimenes ārstu praksēm papildu darbinieka piesaistei vakcinācijas veicināšanai pirmajā pusgadā un izdevumu segšanai saistībā ar Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanu šā gada pirmajā ceturksnī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš ziņots, ka Veselības ministrija (VM) nodrošinājusi vairākus atbalsta mehānismus ģimenes ārstiem, tostarp 25. janvāra Ministru kabineta sēdē valdība atbalstīja līdzekļu piešķiršanu ģimenes ārstu praksēm papildu darbinieka piesaistei un piemaksām par iedzīvotāju no 60 gadiem vakcināciju pret Covid-19 gan praksēm, gan arī ārstniecības iestādēm, kas veic vakcināciju. Šim mērķim piešķirti un tiks novirzīti vairāk nekā 8,4 miljoni eiro, informēja ministrijā.

Savukārt lielāko daļu no finansējuma, vairāk nekā 62,4 miljonus eiro, plānots novirzīt izdevumu segšanai, kas paredzēti Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanai šā gada pirmajā ceturksnī, norādīja VM.

Vairāk nekā pusi no tā, 35,7 miljonus eiro, plānots novirzīt, lai segtu laboratorisko pakalpojumu nodrošināšanai vajadzīgās izmaksas.

Pārējie līdzekļi nepieciešami, lai segtu izmaksas Covid-19 pacientu ārstēšanai stacionāros, individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kas nepieciešami epidemioloģiski drošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai un citiem ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu saistītiem pakalpojumiem ambulatorajā un stacionārajā sektorā, tostarp pakalpojumu nodrošināšanai mājās, attālinātajām konsultācijām, pacientu transportēšanas izmaksām, skaidroja ministrijā.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ministru kabinets Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form