Darbam Valsts kontroles padomē virza Āboliņu un Bāderi
Foto: Pixabay

Trešdien, 5. maijā, Saeimas Juridiskā komisija apstiprināšanai Valsts kontroles padomē virzīja Ilzi Bāderi un Maiju Āboliņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Bāderes apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli balsoja visi desmit klātesošie komisijas deputāti, izņemot pie frakcijām nepiederošos deputātus Aldi Gobzemu un Jūliju Stepaņenko, kuri no balsošanas atturējās.

Savukārt par Āboliņas apstiprināšanu balsoja deviņi deputāti, taču atturējās trīs, Gobzemam un Stepaņenko pievienojoties Edgaram Tavaram (ZZS).

Iepazīstinot ar savu redzējumu par darbu Valsts kontrolē, Āboliņa uzsvēra, ka ir piederīga darbam publiskajā pārvaldē un sektorā: "Mana profesionālā apetīte ir vērsta uz nozares un stratēģiskas, valstiskas nozīmes procesu un jautājumu analīzi," sacīja amata kandidāte.

Viņa sacīja, ka motivācija un galvenais fokuss Valsts kontrolē ir uz lietderības revīzijām un īpaši akūtu tēmu pētīšanu tajās. Tāpat Āboliņa kā būtisku minēja Valsts kontroles revīzijās ieteikumu īstenošanas un ieviešanas uzraudzību, kā arī sekošanu tam, lai šie ieteikumi būtu ieviesti ne tikai formāli, bet arī pēc būtības un novestu pie pozitīvām un reālām pārmaiņām.

Savukārt Bādere savā redzējumā ieskicēja divus virzienus – reducēt resursus finanšu revīziju veikšanā un jautājumu par revīziju tēmu dalījumu.

Jau ziņots, ka Valsts kontrolieris Rolands Irklis 16. aprīlī nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), kurā, pamatojoties uz Valsts kontroles padomes locekļu amata pretendentu atlases komisijas lēmumu, aicināja Saeimu uz četru gadu termiņu darbam Valsts kontroles padomē apstiprināt atklātā konkursā izraudzītās kandidātes Āboliņu un Bāderi.

Konkurss tika izsludināts šī gada februārī. Jaunus padomes locekļus vajadzēja izraudzīties tāpēc, ka 2021. gada pirmajā pusgadā pēc otrā pilnvaru termiņa beigām būs vakantas divas Valsts kontroles padomes locekļu amata vietas.

Valsts kontroles padomes sastāvā ietilpst valsts kontrolieris un seši padomes locekļi.

Valsts kontroles padomes locekļus pēc valsts kontroliera ieteikuma apstiprina Saeima uz četriem gadiem. Valsts kontroles padomes locekļus var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Kā ziņots, pretendentu atlase notika trijās kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja pretendentu atbilstību prasībām un iesniegtos rakstiskos redzējumus par Valsts kontroles darba prioritātēm turpmākajos četros gados. Otrajā kārtā izvirzītie pretendenti konkursa komisijai prezentēja savu redzējumu par Valsts kontroles darba prioritātēm turpmākajos četros gados, skaidroja savu motivāciju strādāt amatā un atbildēja uz komisijas jautājumiem. Trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu vadības kompetences un reputācija.

Āboliņa no 2006. gada līdz 2020. gadam, ieņemot dažādus amatus, strādājusi Latvijas Bankā. No 2012. gada līdz 2020. gadam ir bijusi Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja vietniece.

Āboliņa ir Eirosistēmas monetārās politikas operāciju īstenošanas tiesiskā regulējuma autore, veikusi finanšu aktīvu pārvaldīšanas līgumu saskaņošanu ar starptautiskiem partneriem, bijusi vadošā juriskonsulte kredītiestāžu krīžu jautājumos. Āboliņa ir Eirosistēmas Finanšu tiesību ekspertu darba grupas dalībniece, Latvijas Bankas likuma projekta līdzautore, kā arī Satversmes tiesai sniegto Latvijas Bankas viedokļu līdzautore.

No 2019. gada Āboliņa ir vieslektore Rīgas Juridiskajā augstskolā, kurā izveidojusi bakalaura un maģistra programmu banku un finanšu tirgus tiesībās. No 2020. gada septembra Āboliņa ir tieslietu ministra ārštata padomniece ES tiesību, valsts pārvaldes un publisko iepirkumu jautājumos.

Bādere darbu Valsts kontrolē uzsāka 2010. gadā kā valsts revidente, 2012. gadā kļūstot par vecāko valsts revidenti, bet kopš 2015. gada ir Revīzijas un metodoloģijas departamenta Pirmā sektora vadītāja.

Bāderes galvenie pienākumi ir revīziju veikšanas uzraudzība, revīziju veikšanai nepieciešamās metodoloģijas izstrāde un aktualizēšana, apmācības procesa un pieredzes apmaiņas nodrošināšana Valsts kontroles darbiniekiem par revīziju jautājumiem.

Bādere piedalījusies arī dažādos starptautiskos projektos, nodrošinot metodisko materiālu izstrādi un vadot apmācības Kirgizstānas, Ukrainas, Moldovas, Gruzijas, Serbijas un Vjetnamas augstākajās revīzijas iestādēs. Pildot Valsts kontroles sektora vadītāja pienākumus, Bādere sevi ir apliecinājusi kā profesionālu, augsta līmeņa speciālisti.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rolands Irklis Ināra Mūrniece Saeima Satversmes tiesa Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form