Daugavpils novadā novērsts plaša mēroga vides piesārņojums
Foto: Valsts vides dienests

Daugavpils novadā izdevies novērst plaša mēroga mēģinājumu piesārņot vidi ar bīstamām ķīmiskām vielām un aizturēt par pārkāpuma izdarīšanu aizdomās turēto personu, portālu "Delfi" informēja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Kristīne Kļaveniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VVD trešdien 26. maijā pārbaudīja no iedzīvotājiem saņemto informāciju Daugavpils novada Līksnas pagastā un dažādās AS "Latvijas valsts meži" un VAS "Latvijas dzelzceļš" piederošajās teritorijās konstatēja kopumā 30 mucas ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām, kuru kopējais apjoms bija aptuveni 5750 litri.

No mucām arī vidē bija noplūdis piesārņojums.

"Vizuāli novērtējot, mucās atradās naftas produktu saturoši atkritumi, atstrādāta eļļa, kā arī nezināmas izcelsmes oranžas krāsas viela. Daļa no mucām bija slēgta, kas neļāva vizuāli noteikt to saturu. Paņemti grunts paraugi ķīmiskās vielas identificēšanai," pavēstīja Kļaveniece.

Reaģējot uz notikušo, VVD Daugavpils reģionālā vides pārvalde, Valsts policija (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts meža dienests, kā arī teritoriju īpašnieki notikuma vietā veica neatliekamus pasākumus. Vidē konstatētās mucas un no tām noplūdušais piesārņojums tika savākts un nogādātas atkritumu apsaimniekotājam pagaidu uzglabāšanai.

Veicot neatliekamos pasākumus, Līksnas pagastā VP arī aizturēja iespējamo pārkāpēju, kura automašīnā atradās vēl 18 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu un kas veica nelikumīgu atkritumu pārvadāšanu, nesaņemot atbilstošu atļauju atkritumu pārvadāšanai. VP uzsāks kriminālprocesu lietas apstākļu noskaidrošanai, pauda VVD pārstāve.

VVD aicina iedzīvotājus ziņot, ja to rīcībā ir kāda papildus informācija par personām, kas iespējams ir iesaistītas šī pārkāpuma izdarīšanā. Informāciju var rakstīt uz e-pasta adresi okc@vvd.gov.lv vai sazināties, zvanot VVD vienotā zvanu centra tālruni 26338800, kā arī ziņot VP, zvanot 65403311 vai 110.

Dienests izsaka pateicību Daugavpils novada iedzīvotājiem, kas atbildīgajiem dienestiem sniedza informāciju par iespējamu vides piesārņošanu. "Savlaicīgi saņemtā informācija šajā gadījumā ļāva ne tikai novērst liela mēroga vides piesārņojuma izplatīšanos, bet arī aizturēt pārkāpēju, kas veica atkritumu nelikumīgu pārvadāšanu," norādīja Kļaveniece.

Daugavpils novadā novērsts plaša mēroga vides piesārņojums
Foto: Valsts vides dienests
Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daugavpils Latvijas valsts meži Valsts meža dienests Valsts policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form