Deputāts Eglītis tiesāsies ar Znotiņu par neslavas celšanu
Foto: LETA

Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP) vērsies Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā ar prasību pret Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāju Ilzi Znotiņu par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu, portālam "Delfi" pavēstīja deputāts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Deputāts atgādināja, ka šī gada 23. marta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē Znotiņa izteikusi nepatiesus apgalvojumus, ka Eglītis iesniedzis priekšlikumus likvidējamās "ABLV" bankas vai tās kreditoru aizsardzībai, un ka Eglītis pārstāv likvidējamās "ABLV" bankas intereses. Znotiņa norādīja: "Eglīša kungs neslēpj, ka viņš pārstāv šīs [ABLV] bankas intereses". Šis, kā arī citi Znotiņas nepatiesie un apmelojošie izteikumi komisijas sēdē, kas tika plaši atspoguļoti lielākajos Latvijas medijos, ir pamats Eglīša prasībai par ziņu atsaukšanu.

Eglītis norāda, ka priekšlikumus AML likumā iesniedza, lai panāktu būtiskus uzlabojumus Latvijas AML sistēmā, ņemot vērā tās daudzos trūkumus, ļoti bieži formālās vai nesamērīgās prasības un netaisnīgās procedūras, atbildīgo institūciju izdoto rīkojumu uzraudzības trūkumu, ilgās procedūras, kā arī sistēmas administratīvo slogu. AML sistēmas trūkumi ir viena no lielākajām problēmām Latvijas finanšu un ekonomikas jomā, kas apgrūtina uzņēmēju darbu, atbaida investorus un nesekmē tautsaimniecības attīstību.

Eglītis arī norāda, ka atbilstoši Satversmes tiesas atzītajam tiesības uz vārda brīvību nav absolūtas un tās nenozīmē visatļautību. Tiesības uz vārda brīvību ir cieši saistītas arī ar personas tiesībām uz goda un cieņas aizsardzību. Satversmes tiesa arī atzinusi, ka Saeimas deputāts ir atzīstams par visas Latvijas tautas kā kopuma priekšstāvi, nenošķirot kādu atsevišķu tautas daļu nedz ģeogrāfiski, nedz pēc kādām citām pazīmēm: vēlēšanu apgabala, vēlētāju profesijas, reliģiskās pārliecības, politiskajiem uzskatiem u. tml. Deputāts nav pakļauts ārējiem, nedz savas partijas, nedz citu organizāciju, nedz atsevišķu vēlētāju vai vēlētāju grupu dotiem rīkojumiem un izvirzītiem uzdevumiem, bet rīkojas godprātīgi un pēc savas apziņas.

"Znotiņa negodprātīgi izmantoja savu autoritāti un publisko uzticību, lai izplatītu melīgus, personīgus apvainojumus par Eglīti, asociējot viņu ar "ABLV" banku, ar kuru saistīti vērienīgi naudas līdzekļu "atmazgāšanas" skandāli, tādejādi diskreditējot Eglīti kā politiķi un metot lielu šaubu ēnu uz viņa kā politiķa godīgumu," atzīmējis deputāts.

Tiesai Eglītis lūdzis uzlikt par pienākumu Znotiņai atsaukt nepatiesās, godu un cieņu aizskarošās ziņas, publicējot atsaukumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Juris Stukāns Rīgas apgabaltiesa Saeima Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form