AppleMark
Foto: LETA

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) šodien notikušajā domes sēdē izsludinājis divu nedēļu pārtraukumu "kolēģu agresijas dēļ", informēja pašvaldībā.

Astoņi no 15 Jūrmalas pilsētas domes deputātiem trešdien bija parakstījuši un pašvaldībā iesnieguši iesniegumu, kurā izteica Truksnim neuzticību un pieprasīja viņa atkāpšanos. Šo jautājumu deputāti sāka cilāt jau šodien, bet Truksnim vismaz uz laiku izdevies atlikt lēmuma pieņemšanu.

Šodien, sākoties domes kārtējai sēdei, deputātu vidū notikušas asas diskusijas par to, vai jautājums par mēra atlaišanu automātiski iekļaujams domes sēdes darba kārtībā, vai par šī jautājuma iekļaušanu darba kārtībā nepieciešams balsot. Truksnis skaidroja, ka jautājums iekļaujams darba kārtībā tikai gadījumā, ja par to nobalso kvalitatīvais vairākums jeb 10 no 15 deputātiem.

Diskusijas par procedūru ātri vien kļuvušas nekontrolējamas - deputāti agresīvi klaigājuši no vietas un apmainījušies savstarpējiem apvainojumiem, tāpēc Truksnis pieņēmis lēmumu izsludināt sēdes pārtraukumu līdz 3.aprīļa plkst.13, "kamēr visi nomierinās".

3.aprīlī plkst.13.45 noslēgsies divu nedēļu termiņš, kurā domes priekšsēdētājam jāizsludina ārkārtas sēde, līdz ar to, ja arī pēc divām nedēļām Jūrmalas pilsētas domes deputātiem neizdosies vienoties par to, vai un kādā veidā jautājums iekļaujams domes sēdes darba kārtībā, Truksnis par to sasauks ārkārtas sēdi. Viņš gan piebilda, ka pastāv iespēja, ka ārkārtas sēdi varētu sasaukt arī ātrāk.

"Tā ir destrukcija, kas te notiek. Deputāti nav iesnieguši priekšlikumus par jauna domes priekšsēdētāja vēlēšanām, tikai par esošā noņemšanu," sacīja Truksnis. Viņš arī piebilda, ka pilsētas politiķiem šo soli var nākties vēlāk rūgti nožēlot. "Es domāju, ka tā ir ļoti liela kļūda. Vasarā, kad man būs jādomā, ar ko kopā strādāt domē turpmāk, viņi to nožēlos," sacīja mērs.

Truksnis par savām izredzēm šā gada pašvaldību vēlēšanās ir samērā pārliecināts, jo saskaņā ar pētījumu centra SKDS veikto pētījumu viņa palikšanu amatā pēc 1.jūnija atbalstot 62% jūrmalnieku. Truksnis vēlēšanās piedalīsies kā ZZS saraksta līderis.

Kā ziņots, iesniegumu parakstījuši deputāti Māris Dzenītis (Reģionu alianse), Aigars Tampe (VL-TB/LNNK), Ilmārs Ančāns ("Mūsu zeme"), Arnis Ābelīte ("Tev, Jūrmalai!"), Zigurds Starks, kā arī trīs partijas "Vienotība" deputāti - Juris Visockis, Dzintra Hirša un Iveta Blaua.

Deputātu neuzticības pamatā ir Trukšņa reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu.

Truksnis, kurš pēdējos mēnešos vairākkārt saņēmis pārmetumus par iespējamu pašvaldības administratīvo resursu izmantošanu sevis reklamēšanai, Jūrmalas domē tika ievēlēts no nu jau likvidētās partijas LPP/LC saraksta. Jūrmalas mērs pēdējā laikā izvērsis dažādas pašreklāmas aktivitātes, piemēram, šā gada nogalē bērniem dalījis bezmaksas cirka biļetes, savukārt pie pilsētas robežas novietots plakāts, kurā Truksnis sveic katru pilsētas iedzīvotāju un viesi. Pērn jūnijā Jūrmalas mērs izpelnījās plašu kritiku par zelta amata ķēdes iegādi aptuveni 3000 latu vērtībā. Vēlāk gan viņš lūdzis šo summu pa daļām atvilkt no savas algas.

Source

LETA

Tags

Gatis Truksnis LPP/LC Reģionu alianse SKDS TB/LNNK Vienotība VL-TB/LNNK
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form