Dienvidaustrumāzijas tirgus kļūst arvien pievilcīgāks Latvijas uzņēmējiem, pārliecināts Rinkēvičs
Foto: DELFI

Dienvidaustrumāzijas tirgus kopumā kļūst arvien pievilcīgāks Latvijas uzņēmējiem, trešdien, 17. jūlijā, atklājot Latvijas-Vjetnamas Biznesa forumu, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Biznesa forumu atklāja Rinkēvičs un Vjetnamas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents Dujhions Doans. Uzrunājot klātesošos Vjetnamas biznesa kopienas pārstāvjus, ministrs akcentēja Latvijas ieinteresētību veidot un attīstīt ekonomiskos kontaktus, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

"Valdībai ir jāstrādā pie labvēlīgas biznesa vides veidošanas, tikmēr uzņēmēji var nākt klajā ar efektīviem risinājumiem iepretim šodienas un nākotnes izaicinājumiem," atzina ministrs.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvijas biznesa delegācijas pārstāvētās nozares atspoguļo perspektīvās sadarbības jomas ar lielu izaugsmes potenciālu: informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, inženiertehniskie risinājumi, farmācija un ķīmiskā rūpniecība, kokrūpniecība, kā arī izglītība.

Lai gan šobrīd prioritārs ir preču un pakalpojumu eksports kā galvenajās ekonomiskās sadarbības jomas, Latvija ieinteresēta sadarbībā ar Vjetnamu arī investīciju jomā. Ministrs izteica cerību, ka 2019. gadā tiks ratificēti 30. jūnijā parakstītie Eiropas Savienības nolīgumi ar Vjetnamu Brīvās tirdzniecības un Ieguldījumu aizsardzības jomā, kas dos impulsu ciešākai ekonomiskajai sadarbībai.

Eiropas Savienības mērogā svarīga prioritāte sadarbībā ar Āziju ir savienojamība: gan fiziskā, gan digitālā, gan cilvēku savstarpējo kontaktu veidā. Tāpēc Latvija saskata attīstīt sadarbību ar Vjetnamu tūrisma un transporta un loģistikas nozarē, kā arī izglītībā, zinātnē un kultūrā.

Rinkēvičs tikās arī ar vairāku Vjetnamas nozaru ministriju vadību, lai pārrunātu Latvijas uzņēmējiem aktuālos jautājumus. Sarunā ar celtniecības ministru Honha Famu un celtniecības nozares institūciju pārstāvjiem Rinkēvičs informēja par Latvijas uzņēmumu piedāvātajiem inovatīvajiem risinājumiem būvniecības nozarē. Vizītes laikā ministrs piedalījās AS "Wasserkabel Baltic" testa istabas oficiālā atklāšanā, kas atrodas vienā no Hanojas Augto tehnoloģiju koledžas laboratorijām un piedāvā energoefektīvas apkures un dzesēšanas risinājumus.

Tiekoties ar rūpniecības un tirdzniecības ministru Tuonaņu Čonu, Rinkēvičs izteica vēlmi stiprināt sadarbību kokapstrādes, farmācijas, ķīmiskās rūpniecības, inženierijas nozarēs. Pieaugošas sadarbības iespējas pastāv pakalpojumu sektoram – informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un izglītībai.

Sarunā ar Vjetnamas sabiedriskās drošības ministru, ģenerāli Lomu To tika akcentēta Latvijas interese attīstīt sadarbību nelegālās migrācijas apkarošanā. Rinkēvičs izteica cerību, ka tuvākajā nākotnē izdosies noslēgt līgumu starp Latvijas un Vjetnamas atbildīgajām institūcijām šajā jomā. Ministrs iezīmēja Latvijas uzņēmēju izstrādātos IT risinājumus pilsoņu identifikācijas jomā, kā arī sadarbības potenciālu mobilo maksājumu risinājumu attīstībā.

Ārlietu ministru Rinkēviču vizītē Vjetnamā pavada AS "Grindeks", AS "Wasserkabel Baltic", SIA "X Infotech", SIA "Hortus Digital", SIA "Vārpas 1", SIA "Impexwood" un SIA "Nordichem Europe", kā arī Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība Grindeks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Vjetnama
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form