Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) uzdos Valsts ieņēmumu dienestam un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izvērtēt izskanējušo informāciju par Venta Baloža (TB/LNNK) it kā neuzrādītajām parādsaistībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Premjers pēc valdības sēdes apliecināja, ka uzdos noskaidrot izskanējušo informāciju savas kompetences ietvaros, lai būtu iespējams pieņemt kādus lēmumus.

Kā iepriekš ziņoja raidījums ''De facto'', Balodis, kurš ir starptautiskās lidostas ''Rīga'' valdes loceklis, jau ilgstoši savā valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījis savas parādsaistības par 80 000 ASV dolāru (44 000 latu).

Balodis naudu aizņēmies ap 2001.gadu, kad pildīja deputāta amata pienākumus 7.Saeimā. Naudu viņš aizņēmies no savas palīdzes Initas Daņiļēvičas. Sarunā ar "De facto'' Daņiļēviča atzina, ka naudu Balodim aizdevusi un ka viņam tā jāatdod nākamgad - 2011.gadā. Raidījums norāda, ka visu šo gandrīz desmit gadu garumā Baloža deklarācijā šīs parādsaistības tā arī neparādās. Pats Balodis atzīst, ka naudu aizņēmies, bet no tālākiem paskaidrojumiem atsakās, uzsverot, ka tā ir privāta lieta.

''De facto'' rīcībā ir informācija arī par šo parādsaistību dīvaino izcelsmi. Ap 2001.gadu, neprasot nekādas parādzīmes, Daņiļēviča pārskaitīja Balodim 80 000 ASV dolāru uz kādu kontu Baltijas Starptautiskajā bankā. Šis konts nav piederējis pašam Balodim, un, kas ir bijis tā īpašnieks, to Balodis neesot zinājis. Tomēr viņš aizgājis uz banku un varējis izņemt skaidrā naudā 80 000 ASV dolāru no sev nepiederoša konta. Kontu viņam ieteicis paziņa - bankas īpašnieks Valērijs Belokoņs.

''De facto'' neoficiāli zināms, ka caur šo kontu nauda gājusi arī ar bijušo Muitas kriminālpārvaldes vadītāju Vladimiru Vaškeviču saistītiem darījumiem. Tagad Vaškevičs Valsts ieņēmumu dienestā vairs nestrādā un pieņemts darbā Eināra Repšes vadītajā Finanšu ministrijā.

Neoficiāli zināms, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šajā lietā veicis izmeklēšanu, bet lietai jau iestājies noilgums.

Raidījums norāda, ka nevienu no atbildīgajām iestādēm neinteresē Baloža vēl joprojām neatdotais parāds 80 000 ASV dolāru apmērā, kas netiek uzrādīts valsts amatpersonas deklarācijā. Tajā pašā laikā par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.27 pantu. Valsts amatpersonai var uzlikt naudas sodu līdz 250 latiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form