Dombrovskis valsts svētkos lepojas ar latviešu nācijas spēju 'izveidot, atjaunot un attīstīt savu valsti'
Foto: LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (V) savā apsveikumā Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienā pauž lepnumu par to, ka "latviešu nācijai šajos gados ir izdevies izveidot, atjaunot un attīstīt savu valsti", un gandarījumu par spēju nosargāt latviešu valodu, kurai "vienmēr jābūt kā vienīgajai valsts valodai".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kurai 18.novembrī jāvada svinīgā parlamenta sēde, savā apsveikumā, kurā novēl "Saules mūžu Latvijai", ir daudz lakoniskāka.

"1918. gada 18. novembrī latviešu nācija īstenoja savas pašnoteikšanās tiesības un nodibināja Latvijas valsti. Jau gandrīz gadsimtu Latvijas tautai ir sava valsts, kuras mērķis ir nodrošināt latviešu nācijas, valodas un kultūras pastāvēšanu. Tā ir Latvijas valsts būtība, kura piešķir jēgu ekonomiskajai izaugsmei, labklājībai un drošībai mūsu zemē," apsveikumā dienu pirms Latvijas neatkarības proklamēšanas 93.gadadienas uzsver Ministru prezidents.

Dombrovskis norāda, ka Latvija – "tā ir visa mūsu sabiedrība un tautības - daudzveidība ir Latvijas bagātība". "Mūsu valsts ir iekļaujoša, un latvietība ir atvērta. Patriotisms un lepnums par savu valsti, cieņa un godprātība pret visiem valsts iedzīvotājiem ir pamatprincipi, kurus jākopj un jāieaudzina jau bērnībā. Tikai tā iespējams izveidot saliedētu sabiedrību, ar vienotu izpratni par Latvijas valsts vēsturi un ticību tās izaugsmei nākotnē," vēsta premjers.

"Latvija lepojas ar savu tautu, tradīcijām un vēsturi. Latvijā ciena visus iedzīvotājus un godā savus varoņus, kuri aizstāv mūsu valsts vērtības, brīvību un drošību," atgādina Ministru presidents.

Valdības vadītājs uzskata, ka "latviešu darba tikums un spēja mobilizēties krīzes pārvarēšanai guvuši pasaules atzinību un tiek minēti kā piemēri citām Eiropas valstīm". "Pašlaik pārejam nākamajā posmā, kur lielākais izaicinājums ir stabila attīstība. Tikai darbs un mērķtiecība var Latviju izvirzīt līderpozīcijās Baltijas reģionā," aicina apzināties Dombrovskis.

"Latvijas valsts dibināšanu parasti svinam ne tikai Latvijā, bet katrā valstī, kurā dzīvo mūsu valsts piederīgie. Katrs, kurš izjūt savu saikni ar Latviju ir tai piederīgs un vajadzīgs. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ikdienā komunicēt ar radiem un draugiem Latvijā, neklātienē piedalīties Latvijas kultūras dzīvē un pat uzņēmējdarbībā, kā arī uzturēt un pilnveidot latviešu valodas zināšanas," atzīst premjers.

Taču viņš piebilst, ka "tehnoloģiju iespējas nevar aizvietot ieguldījumu klātienē, stiprinot Latviju kā tiesisku un nacionālu valsti". "Mūsu valsts cilvēku talanti, zināšanas un prasmes ir nepieciešamas Latvijas izaugsmei, lai veidotu jaunus uzņēmumus un darba vietas, izstrādātu inovatīvas apmācību programmas un audzinātu jaunus līderus. Latvijas valdība turpinās strādāt, lai palīdzētu atrast iespējas mūsu valsts piederīgajiem atgriezties," sola Ministru presidents.

Noslēgumā Dombrovskis apsveicu visus cilvēkus Latvijā un "visus mūsu valsts patriotus plašajā pasaulē Latvijas dzimšanas dienā".

Tikmēr Āboltiņa savā apsveikumā vēsta: "Mums ir 18.novembris, jo cauri gadu desmitiem esam ticējuši brīvai, neatkarīgai un tiesiskai Latvijai. Sava valsts - tas ir ikkatra individuāls un visas tautas kopīgs nopelns, un tikai kopīgiem spēkiem spēsim mūsu Latviju veidot par vietu, kur katrs jūtas piederīgs, pārliecināts un gaidīts."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form