Eksdeputāts Kravcovs nokārtojis latviešu valodas pārbaudi un kandidēs EP vēlēšanās
Foto: F64

Bijušais Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs (SC), kurš kļuva pazīstams latviešu valodas nezināšanas dēļ, jūlija sākumā nokārtojis valsts valodas eksāmenu un plāno piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2014.gadā, sarunā ar portālu "Delfi" pastāstīja Kravcovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš atzina, ka portālam "Delfi" sniedz pirmo interviju latviešu valodā un tas viņam ir "diezgan grūti". Kravcovs stāstīja, ka latviešu valodas eksāmenu ir nokārtojis A2 līmenī, kas ir otrs zemākais latviešu valodas zināšanu līmenis. Taču viņš pie tā neplāno apstāties un vēlas "soli pa solim" paaugstināt savas valsts valodas zināšanas. Viņa latviešu valodas pasniedzēja esot stingra un "neļauj kavēties".

Kravcova mērķis ir piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2014.gadā, līdz tam viņš paralēli latviešu valodas apguvei plāno arī papildināt savas angļu valodas zināšanas. Viņš gan atzina, ka vienlaikus mācīties divas valodas būšot "pavisam grūti, bet iespējami".

Pašlaik Kravcovs vada uzņēmumu un atkārtoti uzsver, ka Latvijas ekonomikas attīstība ir labās savstarpējās attiecībās ar Krieviju un citām valstīm austrumos. "Cita ceļa nav!" viņš piebilda.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību A2 ir otrs zemākais latviešu valodas zināšanu līmenis - pamata zināšanu otrā pakāpe. Atbilstoši tam persona "spēj vienkāršos teikumos sazināties par ikdienas un viņai zināmām profesionālām tēmām, lasa un saprot vienkāršus tekstus par sadzīvi un darbu, prot aizpildīt tipveida dokumentus, prot uzrakstīt personiska satura īsus tekstus, uztver un saprot dabiskā tempā skaidri runātus neliela apjoma ar personas darbu un sadzīvi saistītus tekstus".

Jau vēstīts, ka Kravcovs pēc savas iniciatīvas nolēmis nokārtot valsts valodas pārbaudījumu.

Valodas nezināšanas dēļ Saeima pat apsprieda iespēju izslēgt Kravcovu no parlamenta sastāva, tomēr konstatēja dažādus juridiskus šķēršļus šāda lēmuma pieņemšanai. Pēc tam parlaments nolēma grozīt Saeimas kārtības rulli, nosakot kārtību Saeimas deputāta izslēgšanai no parlamenta sastāva, ja viņš neprot valsts valodu profesionālajiem pienākumiem nepieciešamajā apjomā.

11.Saeimas vēlēšanās Kravcovs pēc konsultēšanās ar SC vadību vairs nekandidēja.

Arī sabiedrībā raisījās interese par to, kā Kravcovs ieguvis pilsonību, nepārvaldot valsts valodu. Kravcovs pilsonības iegūšanas likumību pārbaudīja Drošības policija, bet nekādus pārkāpumus nekonstatēja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valērijs Kravcovs Valsts valoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form