Eksministre Druviete, vēsturnieks Mugurēvičs un vēl 10 pētnieki saņem vārdbalvas par īpašiem sasniegumiem zinātnē
Foto: F64

Šodien Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Pavasara pilnsapulcē īpašas vārdbalvas par dažādiem sasniegumiem zinātnē saņēma deviņi zinātnieki un seši jaunie zinātnieki.

Raiņa balvu par izcilu veikumu zinātnē saņēma Daugavpils Universitāte profesors Fjodors Fjodorovs. Viņam balva piešķirta par devumu salīdzināmās un cittautu literatūras izpētē.

Frīdriha Candera balvu mehānikā saņēma zinātnieks Andrejs Krasņikovs, kurš veicis darbu kopu "Šķiedru betonu tehnoloģijas un mehānika".

Artura Balklava balva zinātnes popularizēšanā piešķirta Jānim Jansonam par fizikas vēstures Latvijā pētniecību un popularizēšanu.

Heinricha Skujas balvu bioloģijā piešķīra Guntai Sprinģei. Šo vārdbalvu zinātniece saņēma par vienotas tematikas zinātnisko darbu kopu "Latvijas iekšzemes ūdeņu ekoloģiskā izpēte".

Pauļa Lejiņa balvu lauksaimniecības zinātnē saņēma Ināra Turka. Apbalvojums piešķirts par zinātniskiem pētījumiem un publikācijām lauksaimniecības kultūraugu aizsardzībā no 1974. līdz 2014.gadam.

Kārļa Baloža balvu tautsaimniecībā piešķīra Pēterim Guļānam par nozīmīgu devumu Latvijas ekonomiskās politikas izpētē.

Arveda Švābes balvu vēstures zinātnē piešķīra Ēvaldam Mugurēvičam par izcilu devumu Latvijas vēstures avotu pētniecībā.

Teodora Celma balvu filozofijā piešķir Uldim Vēgneram, kurš pievērsies Teodora Celma filozofiskā mantojuma pētniecībai.

Kārļa Mīlenbaha balvu latviešu valodniecībā piešķīra bijušajai izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei par Mīlenbaha zinātniskā mantojuma izpēti un popularizēšanu. Balva tiek piešķirta kopā ar Rīgas Latviešu biedrību.

LZA Pavasara pilnsapulcē apbalvoti arī jaunie zinātnieki. Mārtiņa Straumaņa un Alfrēda Ieviņa balvu ķīmijā saņēma Marija Skvorcova. Emīlijas Gudrinieces balvu ķīmijas tehnoloģijā saņēma Evija Rolava, savukārt ar Ludviga un Māra Jansonu balvu fizikā lemts apbalvot Jāni Timošenko.

Tāpat Jauno zinātnieku balvas saņēma Jānis Brinka, Svetlana Vihodceva un Iveta Zirvīte.

Source

LETA

Tags

Daugavpils Universitāte Ina Druviete Latvijas Zinātņu akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form