EP vēlēšanās ārvalstīs varēs balsot 45 vēlēšanu iecirkņos
Foto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir atbalstījusi visus saņemtos priekšlikumus par 45 vēlēšanu iecirkņu izveidošanu 38 ārvalstīs šā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, portāls "Delfi" uzzināja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Iecirkņi ārvalstīs EP vēlēšanās tiek veidoti pirmo reizi. Līdz šim EP vēlēšanās ārvalstīs bija iespēja balsot tikai pa pastu.

Priekšlikumi par vēlēšanu iecirkņu izveidošanu ārvalstīs tika saņemti no Ārlietu ministrijas, kas ierosināja vēlēšanu iecirkņus izveidot 44 Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās. Priekšlikums saņemts arī no vēlētāju grupas, kas aicinājusi iecirkni izveidot Šanhajā, Ķīnā.

Līdz ar to EP vēlēšanās 25. maijā vēlēšanu iecirkņi būs Amerikas Savienotajās Valstīs – Ņujorkā un Vašingtonā, Apvienotajos Arābu Emirātos – Abu Dabi, Austrijā – Vīnē, Azerbaidžānā – Baku, Baltkrievijā – Minskā un Vitebskā, Beļģijā – Briselē, Čehijā – Prāgā, Dānijā – Kopenhāgenā, Ēģiptē – Kairā, Francijā – Parīzē un Strasbūrā, Grieķijā – Atēnās, Gruzijā – Tbilisi, Igaunijā – Tallinā, Indijā – Ņūdeli, Itālijā – Romā, Izraēlā – Telavivā, Īrijā – Dublinā, Japānā – Tokijā, Kanādā – Otavā, Kazahstānā – Astanā, Korejā – Seulā, Krievijā – Maskavā, Sanktpēterburgā, Pleskavā, Kaļiņingradā, Ķīnā – Pekinā un Šanhajā, Lielbritānija – Londonā, Lietuvā – Vilņā, Moldovā – Kišeņevā, Nīderlandē – Hāgā, Norvēģijā – Oslo, Polijā – Varšavā, Somijā – Helsinkos, Spānijā – Madridē, Šveicē – Ženēvā, Turcijā – Ankarā, Ukrainā – Kijevā, Ungārija – Budapeštā, Uzbekistānā – Taškentā, Vācijā – Berlīnē, Zviedrijā – Stokholmā.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas balsot kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem, balsošanai attiecīgajā iecirknī jāreģistrējas līdz 7. maijam, lūdzot sevi iekļaut attiecīgā iecirkņa vēlētāju sarakstā.

Kā informē CVK, reģistrēties balsošanai iespējams, iesniedzot pieteikumu jebkurā Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā vai dzīvesvietas deklarēšanas iestādē Latvijā, un drīzumā arī tiešsaistē – www.pmlp.gov.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa". Tāpat vēlētājiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlēšanu laikā būs Latvijā, līdz 7. maijam ir iespēja mainīt iecirkni uz jebkuru citu iecirkni Latvijā.

Otra iespēja, kā vēlētāji ārvalstīs var piedalīties EP vēlēšanās, ir līdz 13. aprīlim reģistrējoties pasta balsošanai. Pasta balsošanai iespējams pieteikties 44 Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kur izveidoti vēlēšanu iecirkņi, vai līdz 25. aprīlim – vēlēšanu iecirknī balsošanai pa pastu Rīgā. Pieteikumu var nosūtīt pa pastu vai iesniegt personīgi. Elektroniski parakstītu pieteikumu var nosūtīt arī e-pastā, skaidro CVK.

Tāpat pasta balsošanai var pieteikties arī elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā "Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs". Turklāt atšķirībā no Saeimas vēlēšanām kopā ar iesniegumu nav nepieciešams uzrādīt vai nosūtīt pasi, jo spiedogi šajās vēlēšanās pasē netiek likti, bet vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju reģistru.

Vēlētājiem, kuri pieteiksies pasta balsošanai, pēc 1. maija uz pasta pieteikumā norādīto adresi ārvalstīs tiks nosūtīti vēlēšanu materiāli, kas jāaizpilda un jānosūta atpakaļ pa pastu ar tādu aprēķinu, lai tie pienāktu pasta balsošanas iecirknī Rīgā līdz vēlēšanu dienas, 25. maija, pulksten 2o.

Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem Latvijā un ārvalstīs būs atvērti no pulksten 7 līdz 20. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama pase vai personas apliecība.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Eiroparlamenta vēlēšanas 2019 Ārlietu ministrija Centrālā vēlēšanu komisija Eiropas Parlaments Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form