Foto: Ar kaimiņvalstu parlamentāriešu klātbūtni Saeimā svinīgi atklāta Baltijas ceļa zāle
Foto: Saeimas administrācija

Godinot Baltijas ceļa 30. gadadienu, piektdien, 23. augustā, klātesot vairāku valstu parlamentāriešiem, Saeimā svinīgā ceremonijā atklāta Baltijas ceļa zāle, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

Uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) akcentēja, ka Baltijas ceļš ir apliecinājums tautas stingrajai gribai, spējai vienoties un īstenot savus mērķus, lai nevardarbīgā pretošanās akcijā iestātos par brīvību.

Esam lepni, ka Baltijas valstu neatkarība tika atjaunota nevardarbīgā parlamentārā ceļā, baltiešu tautas kustībām – Latvijas Tautas frontes, Igaunijas "Rahvarinne" un Lietuvas "Sajūdis" - vienojoties kopīgam mērķim, pauda Mūrniece. Baltijas ceļš ir svarīgs ne vien mums, tas ir būtisks visiem eiropiešiem, lai atgādinātu par vērtībām, kas mūs vieno. Tas ir apliecinājums, ka par brīvību un demokrātiskajiem ideāliem ir jācīnās, turpināja Saeimas priekšsēdētāja.

Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā piedalījās arī Baltijas Asamblejas (BA) prezidents un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS), BA Igaunijas delegācijas vadītājs Ādu Musts un Lietuvas delegācijas vadītājs Valērijs Simuliks.

Tāpat klātesošos sveica arī Amerikas Baltiešu brīvības līgas, Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas, Beniluksa parlamenta, Ziemeļu Padomes, kā arī Gruzijas un Azerbaidžānas parlamenta pārstāvji.

Baltijas ceļa vārdu turpmāk nesīs telpa, kas atrodas parlamenta ēkas Jēkaba ielā 6/8 pirmajā stāvā blakus Baltiešu zālei.

Jāatgādina, ka Latvija 1. janvārī uz gadu kļuva par BA prezidējošo valsti. BA ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija.

Tāpat, lai godinātu Baltijas ceļa 30. gadadienu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicināja piektdien Latvijā viesoties Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu, Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli.

Trīs Baltijas valstu premjerministru neformālā tikšanās Rīgā notiek arī Baltijas Ministru padomes ietvaros, ņemot vērā, ka Latvija tieši šogad ir minētās padomes prezidējošā valsts.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Baltijas ceļš Ināra Mūrniece Latvijas Tautas fronte Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form